• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

MUSTAFA KEMAL POYRAZ

Köşe yazarımız Mustafa Kemal Poyraz bu hafta köşesinde " Yok Birbirlerinden Farkı" konulu yazısını kaleme aldı.

 

İlimizi 3.ligde 1967 Orduspor, 52 Orduspor ve Fatsa Belediyespor olmak üzere 3 takım temsil ediyor. Bu takımlarımızın üçünün de maçlarını canlı izleme şansım oldu. Bu takımlar arasında Fatsa Belediyespor şimdilik sıkıntılı gibi gözükse de Bursa’da Yıldırımspor karşısında almış oldukları ilk galibiyet ve 3 puanla hayat buldular.

 

52 Orduspor’un bu sezon iki maçını izleme fırsatım oldu. Gayet rahat ve kendinden emin bir görüntü sergilediler. Bu karşılaşmaları zorda olsa 2-1’lik skorlarla kazanmasını bildiler. 52 Orduspor 2.grupta Kuşadasının ardından averajla ikinci sırada yer alıyor. Bu hafta 19 Eylül stadında grubun son sırlarında yer alan Siirt Köy Hizmetlerisporu konuk edecekler. Kolay bir rakip gözükse de grupta kolay maç yok. 52 Orduspor’un en büyük dezavantajı  takımda kaptan Gökhan Erdöl gibi usta ayakların sınırlı sayıda olması. 52 Orduspor yönetimi devre arasında bu takımın yükünü azaltacak birkaç takviye yapması durumunda 2.ligin zor olacağını düşünmüyorum.  52 Orduspor’un bir başka dezavantajı ise Orduspor taraftarıyla kontak kuramaması. Bunu da 52 Orduspor kulübünün en büyük eksiği olarak görüyorum.

 

1967 Orduspor ise 3.lig 3.grupta 11 puanla ikinci sırada yer aldı. Ağrı karşısında alınan 3-0’lık galibiyet mor beyazlılara ilaç gibi geldi. Mor beyazlılar bu karşılaşmayı kayıp etmiş olsalardı zirve adına çok gerilerde kalacaklardı. Spor kamuoyu zaman zaman iki takımı da kantara koyuyor. Bu sezon ilk kez 1967 Orduspor maçını canlı izledim. Abartıldığı kadar taraftarın olmadığını gördüm. Ama tribüne gelenlerin seyirci değil de gerçek birer taraftar olduklarını gördüm. 1967 Orduspor’un Ağrı karşısında aman aman bir futbol ortaya koyduklarını gördüm dersem yalan konuşmuş olurum. Ama maçı kazanmak adına ortaya konulan müthiş bir mücadele verildiği ise ilerisi için ümit vericiydi.

 

Şöyle geri dönüp bakıldığında ilk 5 haftada her iki takımımızda 3’er galibiyet 2’şer beraberlikle 11 puan toplamışlar. 1967 Ordupor’un 52 Orduspor’a oranla daha golcü ve defans olarak daha sağlam bir görüntü sergiledi. 52 Orduspor geride kalan 5 haftalık süreçte rakip fileleri 9 kez havalandırırlarken kalelerinde 6 gol görmüşler. 1967 Orduspor ise geride kalan 5 haftada rakip fileleri 13 kez havalandırırlarken kalelerinde sadece 2 gol görmüşler. Bu istatistiğin ardından iki takım taraftarı arasında büyük bir farkın olmadığını gördük. İki takım da geride kalan 5 haftada 3’er galibiyet 2’şer beraberlikle 11’er puan toplamışlar. Bu da demek oluyor ki iki takımda aynı ligde ayrı grupta olsalar da bir birlerinden farkının olmadığını gördük. Üstelik ikisi de mor beyazlı forma, ikisi de Ordu ilini temsil eden iki takım.

 

 

85 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın