• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

ŞELALEDE OHTAMIŞ TOPLANTISI

Ohtamış Şelalesi yanında yeni kurulan Bayrak tesislerinde Ohtamış mahalle derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programında,

 

Ohtamış Şelalesi yanında yeni kurulan Bayrak tesislerinde Ohtamış mahalle derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programında, dernek yönetim kurulu üyeleri, spor kulübü yöneticileri, basketbolcular, mahalle muhtarı ve belediye meclis üyeleri bir araya gelerek 2021/2022 yıllarında yapacakları çalışmaları istişare ettiler.

 

Toplantıya ev sahipliği yapan Ohtamış Mahallesi Dernek Başkanı Abdülaziz Özen, ‘Şuan toplantımızı gerçekleştirdiğimiz tesisi mahallemize kazandıran Hayrullah Bayrak’a ve ailesine mahallem adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler doğal güzelliklerimize sahip çıkmak zorundayız. Doğal alanlarımızın dokusunu bozmadan halkımızın istifade etmesi ve turizme açılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

YENİ TURİZM ALANLARI KAZANDIRIYORUZ

 

Öncelikle ve özellikle Ohtamış Şelalemizin üst tarafındaki vadide Kölo değirmenin ve değirmen şelalesinin olduğu alanları, projelendirmek olacak. Bunun içinde bölge insanımızla birlikte istişarelerle ortak akılla mesire alanı olarak 2022 yaz aylarına altyapısını bitirip yetiştireceğiz. Halkımızın hizmetine açılmasını sağlayacağız.

 

Ohtamış Şelalesi Bayrak tesisimize kadar olan yol artık asfalt olması gerekmektedir. Bu alanda altyapı problemlerimiz ortaya çıktı ve artık eksiklikleri giderin diye bağırmaktadır. Çevre düzenlemesi konusunda büyük bir aşama ve yol katlettik artık bundan sonraki süreçte Ordu Büyükşehir ve Ulubey Belediyemiz tarafından yapılması gereken alanlar kaldı. İnşallah yakın zamanda eksikliklerimizi giderirler.

 

TÜRKMEN ŞENLİĞİ YAPACAĞIZ

 

2022 yılı haziran ayının son cumartesi, pazarında bölge kurultayı ve Ohtamış Türkmen şenliği yapacağız. Cumartesi günü Ohtamış Şelalesi Bayrak tesisimizde bölge sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kamu yöneticileri, basınımız ve en önemlisi halkımızın katılımıyla bölge kurultayını toplayacağız. Kurultay “gündemsiz” olarak toplanıp, o gün o toplantıya katılanların “görüşülmesini istediği” konularla kurultayın gündemini oluşturacağız. Bu şekilde doğrudan ve kesintisiz demokrasiyi tesis etmiş olacağız. 

 

Pazar günü ise mahallemizin girişinde millet bahçesi yapılacak alanda Ohtamış Türkmen Şenliğini yapacağız. Burada Türk Otağı, kıl çadırda tarihimizi ve kültürümüzü gelecek nesillere aktaracağız. Ayrıca etkinlik alanımızda köy müzesi oluşturacağız ve gelen misafirlimizin beğenisine sunacağız. Pazarcı esnafımızla birlikte küçük köy pazarı kuracağız. Şenliğimize gelen vatandaşlarımızı sürpriz sanatçıların katılacağı konserler ile bitireceğiz. Şua an için birçok içeriği de açıklamak da doğru olmaz, sürprizi kaçar.

 

BASKETBOL TAKIMI KURDUK

 

Bugüne kadar mahallemizi tanıtmak ve turizm beldesi olabilmemiz için birçok tanıtım projelerinin altına imza attık. Bundan sonrada tanıtım çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dünyada artık tanıtım çalışmaları spor ve sanatla oluyor. Bunun için Ulubey Ohtamış Spor Kulübünü Ercan İmamoğlu Başkanımız öncülüğünde kurduk.

 

Ulubey Ohtamış Spor Kulübü, takım sporlarında basketbol, bireysel sporlarda ise güreş branşlarında faaliyet gösterecekler. Buradan Kulüp başkanımız Ercan İmamoğlu’nun kendisine, yönetimine ve sporcularımıza özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hep birlikte başaracağız.  İlimizi, ilçemizi ve mahallemizi basketbol 3. Liginde en iyi şekilde temsil edecekler. Bizlerde basketbol maçlarının oynanacağı Başpehlivan Recep Kara spor salonu doldurarak destek olacağız.

 

Bölgemizin kaderini değiştirecek bir başka projenin altına inşallah 2022 yılında imzamızı atacağız. Kadın üretici kooperatifimizi kuracağız. İlimizde ve ülkemizde faaliyet gösteren kadın üretici kooperatiflerini ve çalışma biçimlerini inceliyoruz. 2022 yılının ilk aylarında kooperatif konusunda da somut adımlar atacağız. Üreteceğiz, ekonomiye dönüştürüp aile bütçelerimize katkı sağlayacağız.

 

Ohtamış Mahallesi Derneği olarak öğrenci bursu, köy tarım müzesi, sosyal yardımlar, dergi çalışması, belgeseller, tanıtım filmleri, yerel ve ulusal tv programlarımız dernek rutini olarak faaliyetlerimiz devam edecek.

 

2022 Temmuz ayında 2. Olağan genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar dernek olarak üye çalışması gerçekleştirmedik. Hedefimiz 2. Olağan genel kurul öncesi 2022 üye ve üzeri sayıya ulaşarak genel kurula gitmek olacaktır. Bu arada genel kurulda dernek üye aidatımızı yıllık 25 TL olarak belirleyeceğiz. Dernek tüzüğümüzde evlenip mahalle kütüğünden ayrılan kızlarımız, eniştelerimiz ve onların çocukları da derneğimize üye olabiliyorlar. Bu kapsamda üye olma vasfını taşıyan herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyorum.

 

Son olarak, şahsım adına ‘Abdülaziz Özen, kendisini bir yerlere hazırlıyor’ söylemine karşı, mahallemizde aza, muhtar, belediye encümeni, belediye başkanı veya her hangi bir siyasi partide Abdülaziz Özen olarak yer almayacak ve herhangi birine aday olmayacağım. Olursam da bana oy vermeyin. Sivil toplum kuruluşlarında, derneklerde, kooperatiflerde görev alabilirim,  gönüllülük esasına dayalı oluşumlarda yer almaya devam edeceğim. Bu tür polemiklere de cevap vermiş olayım’ dedi.

 

Mahalle Muhtarı Sinan Kutlu, ‘Ohtamış mahallesi olarak, su, yol ve elektrik konusunda çok fazla problemimiz var. Bunlar geçmişten gelen sorunlar. Bizler bugün bu sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımız var yapamadıklarımız var. Elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Hizmet getirmek için büyük bir mücadele ediyoruz. ‘ dedi.

 

Ulubey Belediye Meclis üyesi Orhan Ergül, ‘Başta Ohtamış mahallemiz olmak üzere bölgemizin sorunlarını, belediye başkanı kızar, mahalle muhtarlarımız yanlış anlar diye korkmadan cesaretle belediye meclis gündemine taşıyıp sorunların takibini yapıyorum. Mahallemizde yaşanan su ve yol konularında mahalle muhtarımız Sinan Kutlu’ya ve mahallemizin iktidarı temsil eden meclis üyesi Mustafa Çalış abiye her türlü desteği ve katkıyı veriyorum.’ Dedi.

 

Ulubey Belediye Meclis üyesi Mustafa Çalış ise Ohtamış mahallesinde yapılan ve programa alınan çalışmaları paylaştı. Mustafa Çalış,’Ohtamış Şelalesinde böylesine güzel bir tesisi inşa eden Hayrullah Bayrak’a teşekkür ediyorum. Tesisin olduğu bölgede altyapı ve çevre düzenlemesi ile ilgili yapılması gerekenler artık tamamen meydana çıktı. Gerekli çalışmalar inşallah yakın zamanda yapılacak.

 

Mahallemizde yol, su gibi temel problemlerimizin çözümü için mahalle muhtarımız, belediye encümeni arkadaşımızla birlikte takibini yapıyoruz. Birçok yerde önümüzde sorun teşkil eden muvafakat sorununu inşallah mahalle halkımızın desteğiyle çözümleyerek hizmeti Ohtamış mahallemize getireceğiz.’ Dedi.

 

 

68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın