• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

BÜLENT AKSOY

Köşe yazarımız Bülent Aksoy bu hafta Tekrardan Merhaba konulu yazısını kaleme aldı.

Değerli hemşehrilerim;

      Kısa bir fındık molası sonrası tekrar sizlerle olmak bizleri mutlu etti. Birazda yazmayı özlemiş miyiz ne. Bu sene fındık sezonu bir garipti. Hava şartları nedeniyle fındık geç başladı geç toplandı hatta kurutması bile sıkıntı oldu nerdeyse ama oda bitti şükür tekrarına nasip etsin Allah. Gelirini ve kendisini ağız tadıyla yemeyi nasip etsin rabbim.

       Bizim için renkli bir okadarda aktif bir Ulubey yılıydı. Gündüz fındık akşam ise ziyaretlerle geçti. Aslında yazımı Ulubey gözlemlerim ve ziyaretlerim olarak köşeme taşıyacağım ancak dün Ordu dernekler federasyonu Ordu günleri için müracatta bulundu ve günleri belirlendi. Bizde sıcağı sıcağına haddimizi aşmadan naçizane fikirlerimizi sunmak istedik ve bir yazı kaleme aldık. Bu yazıyı bu hafta köşemize taşıyoruz. önümüzdeki süreçte Ulubey gözlemlerimiz ve ziyaretlerimizi köşemizde tekrar sizlerle paylaşacağız.

   Ordu Dernekler Federasyonu Ordu geneli derneklerin katılımı ile 28-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da Ordu günleri için karar aldığını beyan etmiş. Ordumuza hayırlı olsun.

      Burada Ulubey stantlarını hangi dernek organize ediyor bilmiyorum. İstanbul Ulubeyliler Derneği mi yoksa bütün Ulubey dernekleri ortak kararları mı veya bunu organize eden bir şahıs mı bilmiyorum. O yüzden özür dileyerek bu seneki Ulubey standı için naçizane bizi de adam yerine koyup ciddiye alırsanız, önerilerimizi değerlendirirseniz minettar oluruz. “Yok çok da önemli değil fikirleriniz” derseniz saygı duyarız.

      Mesela bu sene stantta Arzu Baykal Gündüz’ün sirkeleri, Altun Koç Kılıç kardeşimizin balı, Remziye Sönmez ablamın veya Tepe yufkanın yufkaları herhangi bir Ulubeylinin fındık dolu şeleği, Refahiye’nin turşucuları, köfteleri olsun, mesela Ulubeyimizin tek kadın yazarı Ufuk Gündüz Şimşek’i davet edin bir köşe verin kitabini imzalasın. Muhtarlarımız adına tek kadın muhtarımız Güldane Özdemir muhtarımı, Ulubey’in tek kadın gazetecisi Deniz Aksu’yu davet edin.

      Mahalli sanatçılarımız Durmuş Yılmazer, Ünal İnan, Mehmet Aktaş, Sezgin Mercan, Cengiz Karaca, değerli sanatçılarımız TRT’nin emektarı sevgili Ali Rıza Gündoğdu ve Büyük Şef Ersin Baykal ağabeylerim küçük bir konser versin. Sevgili Necdet Topçuoğlu ağabeyim ve Şinasi Kara hocam onur konuğu olsun, Ulubey’i anlatan tanıtan konuşmalar yapsın. Ulusa mal olmuş profesörlerimiz, doktorlarımız davet edilsin, tanıtılsın.

      Yurtdışı gurbetçilerimiz adına halk ozanı ağabeyimiz Talat Pamuk Avrupalı Ordu Ulubeyliler Derneği adına Başkan Ali Akyıldız ve Neslihan Tunç kardeşimi Ulubeyli Avrupadaki dernek başkanlarını mesela İlker Bayrak’ı davet ediniz. Milli sporcularımız Turgay Poyraz, Fatoş Işık, Berna ve Veda Tut kardeşler gibi diğer milli sporcularımızın günü olsun. Devlet Tiyatroları sanatçıları Aylin Gürsoy, Oktay Gözpınar olsun, siyasetçilerimiz ve iş insanlarımız orada oluyorlardır.  Ulubey’in yaşayan tarihleri İhsan Özvatan, Mehmet Emeksiz, Taner Bacaksız gibi iz bırakmış hocalarımızı davet edin deriz.

      Kırk bir mahalle görselleri ile Küpkaya Kanyonu, Ohtamış, Çağlayan, Kadıncık şelaleri, Refahiye ve Sayacabaşı’nı tanıtıcı kısa film görselleri ve afişleri olsun. Kardeşlerden Bahri/ Semra Bayram’ın ekmeği olsun. Terzi Mehmet ağabeyim onur konuğu olsun esnaflar adına.

      Bu yazdıklarımı lütfen bir ukalalık olarak görmeyiniz. Kastımız haddi aşmak, akıl vermek değil asla olamaz. Sadece bizi adam yerine koyarsanız diye düşüncemizi belirttik. Madem Ulubey de olacak stantlarda, bu kadar Ulubey için kalbi çarpan bir kardeşiniz olarak yazdım. İsterseniz seve seve Ulubey şiirlerim sizindir. Burada yazdığım isimler semboliktir, o kişiler nezdinde bizim unuttuğumuz adını anımsayamadığımız kişi, faaliyet ve temalarla ilgili aa evet buda olabilir diyebilmeniz adına yazılmıştır. Lütfen falancının adı neden yok demeyin isimler dediğim gibi sadece semboliktir. Ama lütfen dışarıdan bir halk oyunları ekibi Ulubey adına gösteri yapmasın mesela. Bu da nereden çıktı demeyin. Dışarıdan misafirimiz olsun ama faaliyet icra %100 Ulubey ve Ulubeyli olsun Doktor Mustafa Eren hocam bu hususta size yardımcı olacaktır. Dediğim gibi amaç eleştiri kırma falan değil, galiba çok uzattım biliyorum. Özür dileyerek sonlandırıyorum, hepinizi seviyorum. Yurtdışında bulunmazsam eğer kurumumdan izin almak ve bu günlerde bulunmak için elimden geleni yapacağım.

      Ulubey her yerde. Ulubey günlerinde buluşmak dileği ile.

SAYGILARIMLA…

 

 

73 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın