• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

MUSTAFA KEMAL POYRAZ

Köşe yazarımız bu hafta "Kim Ne Derse Desin Olmadı" konulu yazısını kaleme aldı.

 

 

Çarşamba ve Pazar günleri oynanan karşılaşmalarla devam eden Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi karşılaşmalarının Ordu grubu maçlarında 1967 Orduspor 19 Eylül stadında konuk ettiği Tonya Doğanspor karşısında galibiyeti son dakikada yediği golle kaçırdı.

 

Nihayetinde futbol 3 neticeli bir spor branşıdır. Yenersin, yenilirsin, berabere kalırsın. Bundan daha ötesi olmadığı için kendini üç neticeye de hazırlamak zorundasın. Yok şartlar ne olursa olsun benim oynadığım, benim tuttuğum takım kazanacak der, kazanamazsan da karşılaşma sonrası hoş olmayan olaylara çanak tutmuş, sebebi sen olmuş olursun.

 

İşte bu söylediklerimin bir benzerini hafta ortasında 19 Eylül stadında 1967 Orduspor-Tonya Doğanspor maçında yaşadık. Karşılaşma öncesinde 1967 Orduspor iki maçta topladığı 4 puanla lider, konuk takım ise 2 maçta 1 puan alınca kağıt kalem üzerinde favori olan 1967 Orduspor oldu.

 

1967 Orduspor karşılaşmaya da iyi başlayan, henüz 10.dakikada da 1-0 öne geçen taraf olmasına rağmen bu üstünlüğünü koruyamadı. Takımın tecrübeli isimlerinden Muhammet Kurt kim ne derse desin bu takıma katkısı fazla olan bir futbolcu. Ama rakip takımın ilk golündeki hatası ise kendisine yakışmadı. Farkı ikiye çıkaracağın bir anda kalende beraberlik golünü görüyorsun. Aynı Muhammet Kurt ilk yarının uzatma dakikalarında hatta santrası yapılmayan bir golün altına imzasını atarak ben buradayım diyordu.

 

Karşılaşmanın ikinci yarısında her iki takım futbolcularının fazla gayretli olmadığını gördüysek de protokol tribünü tam aksine zaman zaman fazlasıyla gerilmiş, karşılaşmayı yöneten orta hakem ise tam bir komediydi. Sanırım ömründe ilk kez maç yönetiyordu. Karşılaşmanın henüz başlarında kontrolü elinden kaçırdı. Bu süreç karşılaşmanın bitimine kadar sürünce her iki takım futbolcu ve yöneticilerinin tepkileriyle karşılaşmayı tamamlayabildi.

 

Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile birlikte gergin olan ortam daha da gerildi. Allah vere ki, geniş güvenlik önlemleri neticesinde yaşanabilecek nahoş olaylar yaşanmamış olduysa da bu gibi tatsızlıkların ilimiz, ülkemiz futboluna yakışmadığını buradan haykırmak isterim. Herkes yerini, makamını iyi bilecek. Nihayetinde bir takım bu grubu lider olarak tamamlayacak. Bir beraberlik, bir yenilgi dünyanın sonu olmayacak.

 

1967 Orduspor diğer takımlara bakıldığı zaman grupta en fazla harcamayı, haliyle grupta en dikkat çeke takım olunca da beklenti büyük oldu. Takımda kaliteli futbolcular olduğu kadar, özellikle yaşlı futbolcuların çokluğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu saatten sonra zaman sınırlı. Yapacak fazla da bir şeyin olmadığını görüyorum. Grup maçlarının tamamlanmasına 3 hafta kalmasına rağmen şahsım gurubun favorisi olarak 1967 Orduspor’u görüyorum. Buna rağmen müsabakalar sonrası birilerinin başını ellerinin arasına alarak çok iyi düşünmesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü Ordu bizim, Orduspor hepimizin. Bu nedenle de ilimizin adını taşıyan, ilimizi temsil eden kulüplerin camialarına yakışır hareket etmeleri gerekir. Bu kulüpler birilerinin babalarının çiftliği olmamalı.

 

 

67 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın