• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

ULUBEY İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ YENİ ÇEHRESİYLE DÎNÎ CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Bünyesinde Kız Kur’an kursu, gençlik merkezi, konferans salonu, âile irşat ve dînî rehberlik bürosu, 4-6 yaş Kur'an Kursu, kütüphâne, gençlere yönelik spor salonu gibi pek çok alanda çocuklarımıza,

 

 

Bünyesinde Kız Kur’an kursu, gençlik merkezi, konferans salonu, âile irşat ve dînî rehberlik  bürosu, 4-6 yaş Kur'an Kursu, kütüphâne, gençlere yönelik spor  salonu gibi pek çok alanda çocuklarımıza, gençlerimize ve toplumun her kesimden insanlara hizmet sunacak. Yeni yapı âdetâ  bir  külliye  niteliğinde  olacak.

 

Eski hizmet binasının yanındaki mülkiyeti cami derneği tarafından  TDV’ye bağışlanan arsaya yapılması planlanan yeni binanın, Ulubey için bir şans olacağını, değişen Ulubey’in çehresine çehre katarak ilçemizi bir cazibe merkezi haline getireceğini  söyleyen ilçe Müftüsü Haki  Özgül, mevcut müftülük binasının yanında bulunan arsanın Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışlanmasının ardından proje çalışmalarını başlattıklarını ifade etti.  Özgül, yeni yapılacak hizmet binasının içeriği hakkında detaylı  bilgi vererek, “İnşa edilecek olan yeni hizmet binası arazi yapısının engebeli olması hasebiyle yol seviyesinden aşağı  üç, yol seviyesinden yukarı ise dört kat olarak toplamda yedi kat olarak planlanmıştır.  Alt yoldan giriş kalorifer dairesi, sığınak ve otopark olarak tasarlanmıştır. Birinci ve ikinci katlar ise birleştirilerek konferans salonu ve kız Kur’an Kursu  olarak planlanmıştır. 

 

Yeni binamızın yol seviyesinden ilk giriş âile irşat ve dînî rehberlik bürosu, TDV yayınevi ve gençlik merkezinden oluşmaktadır. İkinci kat “Müftülük Hizmet Binası” olarak projelendirilmiştir. Üçüncü kat 4-6 yaş eğitimi Kur’an kursu. Son katta ise iki daire halinde müftülüğümüze âit lojman bulunmaktadır.”dedi.

 

170 KİŞİLİK KONFERANS SALONU

 

İki kat birleştirilerek oluşturulan yekpâre konferans salonu  170 kişilik bir salondan  müteşekkildir. Konferans salonu çok amaçlı kullanımıyla  İlçe Müftülüğümüzü  âdeta bir çekim merkezi hâline getirerek bizim gözetimimizde tüm ilçeye hizmet sunabilecek şekilde planlanmıştır. Ayrıca mevcut katların bulunduğu yerde konferans salonundan bağımsız bir şekilde planlanan Kız Kur’an Kursumuz ve buna  âit dersliklerle bulunmaktadır.

 

MODERN GENÇLİK MERKEZİ

 

Üst yol seviyesinden giriş katında yer alan gençlik merkezi, son derece modern tasarlanmış olup bünyesinde spor salonu, okuma salonu, eğlence alanı, gençlerimizin çay içerken kitap okuyabilecekleri, araştırma yapabilecekleri bir kütüphaneden oluşmaktadır.

 

Üçüncü katın tamamı  ise 4-6 yaş Kur’an eğitiminin sunulacağı  iki adet derslik, oyun  alanı, velilerin bekleme ve dinlenme alanı, öğrencilerin kişisel  ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri   WC, lavabo gibi bölümlerden oluşmaktadır.

 

 

53 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın