• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

MUSTAFA KEMAL POYRAZ

Köşe yazarımız Mustafa Kemal Poyraz bu hafta Günlerden Orduspor konulu yazısını kaleme aldı.

 

 

Geçtiğimiz hafta gerçekten Orduspor haftasıydı. Oynanacaktı, oynanmayacaktı derken Bölgesel Amatör Lig anlayacağınız BAL Ligi başladı. İlimizi 3.ligde temsil eden 52 Orduspor FK olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Bugün Ordu 2.Amatör ligde kaderine terk edilen gerçek Orduspor’umuzun tekrar ayağa kalkabilmesi adına sayın valimizin girişimleri olduğunu biliyoruz.

 

   Anlayacağınız dolu dolu bir Orduspor haftası yaşadık. Gelelim geride bıraktığımız haftaya. İlk önce 52 Orduspor olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Orduspor taraftarı ve Orduspor’a vefa borcu olduğunu söyleyerek tekrar başkan olan Şükrü Bodur, işin ciddiyetini kurduğu yönetim kurulu kadrosuyla göstermiş oldu. Kongrenin bir gün sonrasında da takımı Orduspor’da futbol oynamış, altyapı ve profesyonel takımı çalıştırmış olan Cüneyt Tiryaki’ye emanet etti. Umarım Cüneyt hocanın kaderi Sinan Bayraktar hocanın kaderine benzemez. Bu vesile ile gerek 52 Orduspor’a gerekse Cüneyt hoca ve ekibine başarılar diliyorum.

 

   52 Orduspor kongresinin ardından Bal liginde ilimizi temsil eden  1967 Orduspor ve Ünye 1957 Spor takımları 19 Eylül stadında karşı karşıya geldi. Bu maç işin özü Fenerbahçe-Galatasaray derbisi niteliğinde gerçekten heyecan verici bir karşılaşma olması bekleniyordu. Aslında stat kapasitesinin belirli bir bölümünde seyirci alınabilirdi. Güzel de olurdu ama başta güvenlik anlamında cesaret edilemediğini düşünüyorum.

 

   Bu karşılaşma öncesinde her iki takım da yapmış oldukları transferler, harcanan paralarla gerçekten göz kamaştırmışlardı. 1967 Orduspor maça daha istekli, Ünye 1957 Spor ise kontralardan gol kovalayarak maçı koparmak istiyordı. İlk 45 dakikada konuk Ünye takımı bunu başardı, hatta ikinci golü de bulabilirlerdi. 1967 Orduspor’u ilk kez izledim. Haddinden fazla abartıldığını gördüm. Özellikle kenar yönetiminin yanlış taktikleri karşısında şaşırmadım dersem yalan konuşmuş olurum. Maçın büyük bir bölümünde şişirme toplarla gol kovalamaları, buna karşılık konuk takımın 2 metrelik stoperinin hava hakimiyetine rağmen Telat hocanın bunu görmemesine şaşırdım. Ne zamanki oyuna Muhammet Kurt girdi, maçın şekli değişti. 1967 Orduspor’un beraberlik golünün altında İlker’in imzası olsa da bu golde büyük pay sahibi Muhammet Kurt’undu. 90 dakika sonrasında her iki takım futbolcu ve kenar yönetimlerinin skordan memnun olduklarını gördüm.

 

   Gelelim bizim Ordu 2.Amatör ligde kaderine terk edilen gerçek Orduspor’a! Sayın valimizin bu konuda hassasiyetle çalışması bir Ordulu olarak bizleri fazlasıyla heyecanlandırdı. Umarım söylenenler doğru olur da, Ordu futbolunda tekrar eski günlere hep birlikte döneriz. Bu güzel müjdeyi sayın valimizin ağzından bir an önce duymuş olmanın onurunu ve gururunu yaşamış oluruz.  

 

 

105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın