• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

DÜĞÜN SALONU TEKTSTİLE KİRALANDI

Ulubey gençlerinin hayatlarını birleştirdikleri tek düğün salonu Ulubey Belediye meclisinin çoğunluğu ile bir tekstil firmasına oy birliği ile karar alındı.

 

Ulubey gençlerinin hayatlarını birleştirdikleri tek düğün salonu Ulubey Belediye meclisinin çoğunluğu ile bir tekstil firmasına oy birliği ile karar alındı. Halk eğitim salonunda yapılan Ulubey Belediye meclis toplantısında ele alınan düğün salonu konusunda sert tartışmalar neticesinde iktidarın çoğunluk oyları neticesinde tekstil firmasına kiralanması konusunda karar alındı.

 

  YAPILAN HİZMETLERE KARŞI DEĞİLİZ

Konu ile ilgili olarak ilk sözü Cumhuriyet Halk Partisi adına meclis üyesi Abdurrahman Kara aldı. Her şeyin para olmadığına değinen Kara,” İlçemizde bir tane düğün salonumuz var. Sizler bir tane düğün salonunu para karşılığı bir firmaya veremezsiniz. Gençlerimiz nerde düğün yapacak? İmkanı olan var olmayan var. Ulubey’e yazık ediyorsunuz. 17 yılda Ulubey merkeze hangi hizmeti kazandırdınız? Hazır yapılanları da yıkmayın. Belediye meclis üyeleri olarak bizlerin bir tane toplantı salonumuz yok. Şurada birkaç tane caddemiz var. Bu cadde üzerinde bulunan binalarımızın dış cephesi içler acısı. Gelin hep birlikte Ulubey’imize hizmet kazandıralım. Biz yapılan hizmetlere karşı değiliz diyen Kara, gelin düğün salonumuz düğün salonumuz olarak kalsın” şeklinde konuştu.  

 

   HASTANENİN YAPILMASINA İLK SİZ KARŞI ÇIKTINIZ

Belediye başkanı İsa Türkcan’ın belediyeler birliği toplantısı neticesinde Ankara’da olması nedeniyle başkanlığa vekalet eden Kemal Kahraman, zaman zaman yaşanan sert tartışmalar neticesinde 17 yıl Ulubey’e hizmet yapmadınız diyen CHP Belediye meclis üyesi Abdurrahman Karay’a, yeni yapılan hastane konusunda ilk karşı çıkan siz oldunuz. Neticesinde bu hastane devletimiz tarafından Ulubey halkına hizmet için yapıldı. Siz buna bile karşı çıktınız. Biz düğün salonunu yatırımcı bir firmaya kiralarken, burada düğün yapacak olan aileleri de unutmadık. Düğün salonundan önce düğünlerimiz halk eğitim merkezinde yapılıyordu. İsteyen çiftlerimiz düğünlerini yine halk eğitim merkezinde yapabilirler, isteyen çiftlerimiz de düğünlerini halı sahamızda yapabilirler. Biz kendilerine her türlü desteğe hazırız. Ayrıca çok yakın bir zaman zarfı içerisinde yeni bir düğün salonunun yapımına başlayacaklarını” söyledi.

 

   KİM NE DERSE DESİN BİZ DOĞRU İŞLER YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Belediye meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi adına söz alan belediye meclis üyesi Abdurrahman Kara’nın Ulubey adliyesinin kapatılması konusundaki sitemine karşılık söz alan Belediye başkan yardımcısı Kemal Kahraman,” Adliye kapatılırken burada 3 mahkum 13 personel vardı. Devlette devamlılık önemlidir. Devletimizin paraları boşu boşuna heba edilmesine göz yumamazdık diyen Kahraman, bu bina şimdi yüzlerce insana ekmek kapısı oldu. Bu bina şimdi silah sanayi olarak ilçemize hizmet veriyor” dedi.

 

 

136 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın