• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Ulubey Muhtarlar Dernek Başkanı, Elmaçukuru Muhtarı ve  Platform Başkanı olan Osman Karaca, Sarpdere yolunda başlayan çalışmaları yakından takip ettiklerini

Ulubey Muhtarlar Dernek Başkanı, Elmaçukuru Muhtarı ve  Platform Başkanı olan Osman Karaca, Sarpdere yolunda başlayan çalışmaları yakından takip ettiklerini ve çalışmaların başlamasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini iletti. Başkan Karaca, “Ölüm yolu olarak bilinen 60’ın üzerinde vatandaşımızın hayatını kaybettiği Sarpdere - Damarlı – Çatalarmut Karayolunda yol yapım çalışmaları için Karayolları 77 .  Ordu Şube Şefliği tarafından  Elmaçukuru mahallemize ilk iş makinalarının sevkiyatı gerçekleşerek yol yapım çalışmaları başladı.

Öncelikle yakın mesai arkadaşımız, Karayolları 77 . Ordu Şube Şefi Sertaç Erkoç ve çalışma ekibine, Karayolları Genel Müdürlüğü Samsun 7. Bölge Müdürümüz Rifat Silov'a ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'na ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu'na yaklaşık kırk yıllık çile yolumuz olan Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolunu yaptıkları için teşekkür ederiz.

Sarpdere - Damarlı – Çatalarmut Karayolu yatırım programı dışında, ihale yapılmadan direkt karayollarının kendi imkanlarıyla yapacağı bir yol olacak. Bizlere sürekli gelen soru şu, 31 km’lik Sarpdere - Damarlı – Çatalarmut Karayolunun tamamında mı? Yol genişletmesi olacak. Hayır, tespit edilen yolun dar kısımlarında genişletme, görüş alanın düşük olduğu virajlarda, viraj kaldırılması şeklinde bir çalışma olacaktır. En son olarak yolun tamamında yeni, sıfır yama olmayan, sıcak asfalt yapılarak çalışmanın bitirilmesi hedefleniyor.

Belirlenen yirmi iki noktanın yedisi orman, kamu arazisi vasfını taşımakta. Diğer onbeş noktada vatandaşımızdan yol yapımı için muavafakat talebine olumlu tepki gelmesi, bizleri mutlu ettiği gibi azimle çalışma kaynağımız oldu. Muavafakat veren vatandaşlarımıza, emek veren mahalle muhtarlarımıza ve Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolu Platformu üyesi dernek yöneticilerine teşekkür ederiz. Yol yapımı ve yol genişletme çalışmaları esnasında karayolları ekiplerine yer sahiplerinin yardımcı olması bizleri mutlu etmektedir.

Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolu Platformu olarak, dualarla, bölge halkımız, siyasiler, devlet yöneticilerimiz, bürokratlarımız, stk'lar, muhtarlarımız ve basınımızın  katılacağı, tarihi daha sonra açıklanacak Elmaçukuru mahallemizde büyük bir organizasyon ile yol yapım çalışmalarını kamuoyuyla paylaşacağız.

Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolu Paltformu olarak, birlik ve berabarlik içinde yaptığımız çalışmanın karşılığını yolumuzun yapılması ile aldık.

Bu yolun yapılması için; Sosyal medya üzerinden desteğini bizlerden esirgemeyen bölge halkımıza, Yazılı ve görsel basınımıza, 77 . Ordu Şube Şefi Sertaç Erkoç'a, Platform olarak bizleri üst makamlara taşıyarak birlikte mücadele eden Ulubey Belediye Başkanımız İsa Türkcan'a, Uubey İlçe Kaymakamı İsmail Güney'e, Platform olarak taleplerimizi ilgili makamlara taşıyan ve yol çalışmalarının takibini yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler'e, geldiği ilk günlerde bizleri kabul edip, dosyamızı alarak çalışmalarımıza destek olan Ordu Valimiz Tuncay Sonel'e, Karayolları Genel Müdürlüğü Samsun 7. Bölge Müdürü Rifat Silov'a, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'na, TBMM'de Genel Kurul Gündemine getiren Ordu Milletvekillerimiz, Cemal Enginyurt ve Seyit Torun'a Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolunun yapılması için desteğini bizlerden esirgemeyen Ordu Milletvekillerimiz,  Metin Gündoğdu ile Dr. Şenel Yediyıldız'a teşekkür ederiz.

Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolunun yapılmasının talimatını veren ve bu yolu özellikle takip eden Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu'na, Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'a ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz.

Ayrıca yol çalışmalarını yakından takip eden Platform Başkan Yardımcısı (Yukarı Kızilen Dernek Başkanı) İrfan BAKİ, “Akoluk'da ağaların dağındayız. Bugün burada olmamızın sebebi Sarpdere Damarlı Çatalarmut karayolunda çalışmalara buradan başladık. Vatandaşlarımız çok merak ediyordu, bizlere çok sorular geliyordu nereden ve ne zaman çalışmalar başlayacak diye. Allah'ın izniyle bugün fili olarak yol yapımı iş makinelerinin çalışması ile başladı. Yol yapım çalışmaları esnasında yolda trafik yoğun oluyor, araç sahipleri karayolları ekiplerinin yönlendirdiği işaret ve işareçilerin uyarılarına uyalım dikkatli olalım sıkıntı yaşanmasın. Araç şoförlerimiz de sizlerin aracılığıyla sesleniyorum, yol yapım alanlarında kontrollü ve yavaş gitsinler. Allah'tan bir an önce bitmesini istiyor, emeği geçen çalışan herkese teşekkür ediyoruz.”

134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın