• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

CAMİYE YILDIRIM DÜŞTÜ

Ulubey Yenisayaca’da  yıldırım düşen caminin minaresinin ucu koptu, olay maddi zararla atlatıldı.

Ulubey Yenisayaca’da  yıldırım düşen caminin minaresinin ucu koptu, olay maddi zararla atlatıldı.

Olay, ilçeye bağlı, Yeni Sayaca Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde bölgedeki gök gürültülü sağanak ile yıldırım düştü. Mahallede bulunan ve yaklaşık 60 yıl önce yapılan Kazancı Camisi’nin minaresine isabet eden yıldırım, 30 metrelik minarenin uç kısmının kopmasına neden oldu. Minareden düşen parçalar cami imam hatibi Resul Çelik’in aracına düştü. Caminin iç kısmında da hasarlar ve çatlaklar oluşurken, araç ise büyük çaplı hasar aldı.

YeniSayaca Mahallesi Muhtarı Dursun Berçin, “Saat 11.00 gibi gerçekleşen olayda cami minaresinin ucu yıkıldı ve imamın aracına zarar verdi. Can kaybımızın olmaması tesellimiz oldu. Yıldırımın düşme anını görmedim ama gök gürültüsü ve şimşek çakmasını duydum. Namaz vakti değildi o yüzden boştu, buna da şükür” dedi.

 

Minareden kopan parçaların aracına gelmesi sonucu otomobilinde büyük çaplı hasar oluşan Kazancı Cami İmamı Resul Çelik, “Büyük bir gürültü ile dışarı çıktık. Dışarı çıktığımızda minarenin tepesinin koptuğunu ve  kopan parçaların aşağıda aracım üzerine düştüğünü gördüm. Çok şükür can kaybı ile karşılaşmadık, zaten en büyük tesellimiz bu oldu. Olaydan yarım saat önce zaten çocuklar ve bazı vatandaşlar cami etrafındaydı. Ucuz atlattık diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Olayı haber alarak olay yerine gelen ve geçmiş olsun taziyelerini ileten Ulubey İlçe Müftüsü Haki Özgül, Olayı duyar duymaz olay yerine giderek personelimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Yapabileceğimiz çalışmalar hakkında incelemelerde bulunduk. Tek tesellimiz olay anında can kaybının olmamasıdır. Allah bir daha böyle afetleri başımıza vermesin.” Şeklinde konuştu. 

68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın