• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

SEYİR TERASI SONBAHARDA BİTİYOR

Ulubey'in kurucusu Uluğ Bey'in isminin verildiği seyir terası ve çevresinde restaurant, yürüyüş yolları, kamelya ve oturma grupları, piknik alanları, çocuk oyun parkları gibi alanlar bulunuyor.

İhalesi yapılarak geçen hafta çalışmalarına başlanan Uluğ Bey seyir terası son bahara bitirilmesi planlanıyor. Ulubey'in kurucusu Uluğ Bey'in isminin verildiği seyir terası ve çevresinde restaurant, yürüyüş yolları, kamelya ve oturma grupları, piknik alanları, çocuk oyun parkları gibi alanlar bulunuyor.

Uluğ Bey B Tipi Mesire Alanı ve Seyir Terası Projesindeki çalışmalar hakkında bilgi veren Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, “ Geçen hafta başladığımız çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu tür açık alan projelerinde hava şartlarını göz önünde bulundurmak gerekiyor ama bizim hedefimiz seyir terasını Allah nasip ederse dokuzuncu ayın sonuna bitirip Ulubey’li hemşehrilerimizin hizmetine sunmaktır. Terasa ulaşım olarak, şehir içinden  yaya yolu şeklinde merdivenle seyir terasına çıkış,  futbol sahamızın yanından araçla ulaşım ve su arıtma tesisimizin yanından da araçla ulaşım olacaktır. Kesinlikle merdiven ulaşım yerinde araç parkı olmayacak. Araç parkı sadece yukarıda olacaktır.  

Seyir terasımızın altında 230 metrekare restaurant, bir üstünde vip odalar olacak. Yine önünde 150 metrekareye yakın bir teras kafe olacak. Bunların üzerinde ise 35 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde terasımız bulunacak.

Seyir terasının üst bölümlerine doğru 10 adet kapalı kamelyamız olacak.

HALK MUTFAĞI YAPACAĞIZ

Yine o bölgede bir adet mutfağımız olacak. Mutfağı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımız mutfağa elini kolunu sallayarak girecek. Ne yapmak istiyorsa bu mutfakta hazırlayıp kendileri yapacaklar. Tamamen halkımızın mutfağı olacak.

Bittiğinde çok güzel bir proje olacak. Ulubey’e kuş bakışı. Ordu’nun sahili ve Boztepesini ve Turnalık yaylasının bir tarafını görebilen seyir terasımız olacak.

İnşallah seyir terasımızı dokuzuncu ayın sonuna bitirip halkımızın hizmetine sunacağız.”

206 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın