• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

BAL Ligi Haziran'da başlıyor

Bölgesel Amatör Lig (BAL) için TFF kararını verdi. BAL Ligi Haziran ayında başlıyor

 

TFF 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile haziran ayının birinci haftasında başlamasını kararlaştırdı. Ligin oluşumu için BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe bu sezon lige katılıp katılmayacakları yazılı olarak soruldu. Katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulacak ve 2021-2022 sezonuna katılabilecekler. Sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak BAL’a katılacağını belirten 102 kulüpler yeni bir gruplandırma ve yeni bir statü ile BAL’a katılacak. Hızlandırılmış BAL’da bu sezon küme düşme olmayacak ve ligin statüsü katılım sağlayacak takımın sayısına göre belli olacak.

 

Ulubey Belediyespor Kulüp başkanı Soner Poyraz, 17 Nisanda oynanması planlanan ve ertelenen lig ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Poyraz, “ 17 Nisan’da oynanması planlanan fakat  pandemiden dolayı ertelenen ligimiz 1 Haziran’da başlaması planlanmakta. Fakat Federasyonun aldığı karar doğrultusunda çeşitli illerin baz alındığı grupsal olarak hızlandırılmış bir lig oynanacak. Ama isteyen takımlar hızlandırılmış lige katılacak isteyen takımlar ise hakkı saklı kalmak şartı ile katılmayabilecektir. Ulubey Belediyespor olarak bu ligde yeni bir takım olduğumuz için, hızlandırılmış ligde oynamama kararı aldık. Hazırlanıp lige daha güçlü, daha motiveli girmek için normal 2021-2022 liginde oynamayı tercih ettik.”

 

Yeni sezonda taraftarımızın desteğini alarak motiveli bir şekilde sahaya çıkmak istediklerini belirten Poyraz, “ Normal sezon maçlarında İç saha ve dış saha şeklinde taraftarlı oynanacağı için buraya gelecek takımların ve taraftarların Ulubey’imize ekonomik yönden ve tanıtımı açısından faydası olacağını düşünmekteyiz.

 

Şu an 24 kişilik bir takımımız var. Yeni sezona illaki ayrılacak topçularımız olacaktır ve bizimde takımı daha iddialı yapmak için yeni transferler yapmayı düşünmekteyiz.

 

BETON TRÜBÜN SÖZÜ ALDIK

Yeni sezonda oynanacak olan Bal ligi için hazırlıklarını sürdüren Ulubey Belediyespor bir yandan da futbol sahası için hazırlıklarını sürdürüyor. Başkan Poyraz, “ Yeni sezon için sahamızın çevre düzenlemesini yetiştirmeye çalışacağız. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’müzden sahamıza beton tribün yapımı için sözünü aldık. Temennimiz yeni sezona bu tribünün yetişmesidir. Ayrıca, yapılacak tribün altına hakem odaları, soyunma odaları ve mağazalar yapılacak.”dedi.

 

81 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın