• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

SARPDERE YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞADI

Türkcan, Ulaştırma Bakanı’mızın Ordu’ya gelmesi bize 2 yıl kazandırdı.

Yaklaşık 31 mahallenin ulaşım yolu olan.  Aynı zamanda Gölköy bağlantı yolu da olan sarpdere dediğimiz, karayollarına bağlı olan bu yolda geçen hafta itibari ile çalışmalar başladı.

     Sarpdere yolunda ilk çalışma olarak, yol kenarında yer alan ağaç, tikenlik ve bitki örtüsü ile kapanıp, yolu daraltan alanlarda budama ve ağaç kaldırma aracıyla yolun çevresinin açılma çalışması başlatıldı.

Yolun gerçek genişliği ve kullanılmayan alanları meydana çıkartılarak çalışmasıyla yol yapım çalışmasıyla ilk startı verildi. Bölgeye sevk edilen  iş makineleri ile bu hafta çalışmalar hız kazanacak.

     Ulubey belediye başkanı İsa Türkcan ise süreci şöyle değerlendirdi.

     “Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolu Platform

Başkanı aynı zamanda Ulubey Muhtarlar dernek başkanı Osman Karaca ve Platform Basın Sözcüsü aynı zamanda Ohtamış dernek başkanı  Abdülaziz Özen tarafından Sarpdere yolunda geçmişten bugüne kadar yaşanmış ölümlü, yaralı ve maddi hasarlı kaza raporlarını çıkartarak tarafıma verilmesi sonrası Ordu’ya gelen Ulaştırma Bakanımıza bu dosyayı sundum. Bakanımız sağolsun bize konuyla ilgileneceğini söyledi. Büyükşehir Belediye başkanımız Hilmi bey’le istişareler sonrasında bu konuyu genel başkan vekilimize taşıdık. Başkan vekilimiz de ulaştırma bakanımız ile görüşerek doğrudan çalışmalara başlandı.

     Biz bu yolu uzun yıllardır takibini yapıyorduk. Ulubey – Gürgentepe – Gölköy yolu bittikten sonra yapımına başlanması için programa aldırmıştık. Ulaştırma bakanımızın Ordu’ya gelmesi ile beraber süreci biraz daha öne çekmiş olduk.  Bu yörede yaşayan vatandaşlarımız için hemde bizim içi bir fırsat olmuş oldu. Bakanımızın talimatı ile Karayolları Genel Müdürlüğümüz harekete geçti.

     Gerek muhtarlar derneği başkanımız, gerekse Ohtamış dernek başkanımız, diğer muhtar ve dernek başkanlarımız ile birlikte gerek bu yolda iyileştirme çalışmaları gerekse vatandaşlardan rızayı muvafakat alma konusunda hem bizlere hem de karayollarımıza destek verdiler. Ben vatandaşlarımızın duyarlıkları konusunda çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bakanımız Ordu’ya geldiğinde Gölköy belediye başkanımızda bu yol konusunda bize destek vererek konuyu bakanımıza anlattı. Kendisine de teşekkürlerimi sunuyorum.

     Bu yolun şöyle bir avantajı da var. Bu coğrafi bölgede kış şartları ağır olduğunda Sarpdere yolunun, Gölköy ilçesi hatta zaman zaman Gürgentepe İlçesinin de alternatif yol olarak kullandığını bakanımıza özellikle ilettik.

     Bu yörede yaşayan, Ulubey, Gürgentepe, Gölköy İlçelerimizden bu yolu kullanan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

HEDEFİMİZ

SICAK ASFALT

Sarpdere yolunda başlayan çalışmalar hakkında bilgi veren başkan Türkcan, “ bu yolda ilk etapta vatandaşlarımızın muvafakat göstermesiyle birlikte genişletme çalışmaları olacak. Genişletme çalışmaları bittikten sonra bizim hedefimiz yaklaşık 30 km yolun sıcak asfalt yapılmasıdır. Sonuçta sıcak asfalt konusunda karayolları genel müdürümüzle görüştük. İlerleyen süreçte gerekirse konuyu yukarılara taşıyarak sıcak asfalt istediğimizi bildiririz. Çünkü, bu coğrafyada sadece bize bağlı 31 mahallede 20bin’in üzerinde insan yaşıyor. Arkasında Gölköy gibi bir ilçe olduğunu da düşünürsek bu rakam 60-70 bin üzerinde bir insan sirkülasyonu oluşturmaktadır. Haliyle de bu yolu sıcak asfalt yaptırarak bölge halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

64 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın