• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

BU SEZON BAL LİGİ OYNANMAYACAK

Ulubey Yeni Dönem Gazetemizin bugünkü spor konuğu yıllarca Ulubeyspor kalesini koruduktan sonra bu kulübün başkanlığını yapan Soner Poyraz oldu.

 

Ulubey Yeni Dönem Gazetemizin bugünkü spor konuğu yıllarca Ulubeyspor kalesini koruduktan sonra bu kulübün başkanlığını yapan Soner Poyraz oldu.

 

   1983 yılında Ulubey’de doğdum. İlkokulu Ulubey’de, orta okulu Samsun Ladik Akpınar Fen orta okulunda liseyi ise Ordu lisesinde okudum. 1994-2001 yılları arasında özel bir şirkette çalıştım. 2001 yılında kadastro memuru olarak Artvin’e atandım. 2002 yılında Ordu Devlet Su İşlerine tayinim çıktı. O gün bugündür aynı kurumda çalışıyorum. Evli olup bir çocuk babasıyım. 

 

  Futbola 1987 yılında Orduspor altyapısında başladım. Bu kulüpte bir yıl oynadıktan sonra 1988 yılında Esnafspor’a transfer oldum. 1989 yılında ise Ulubeyspor’a transfer oldum. Bu kulüpte geçen 11 yılın ardından aktif futbola veda ettim. Bu süreç belki hayatımın en güzel yıllarıydı. Amatör ruh vardı. Yensek de yenilsek de bu ruhla sahaya çıkıyorduk. Takım içerisindeki arkadaşlık muhteşemdi. O dönemlerde top oynadığım takım arkadaşlarımızla fırsat buldukça bir araya gelip o güzel günleri yad ediyoruz. O dönemlerde kulübümüzde başkanlık yapan rahmetli Akif Kaymaz’ı, Avukat Mehmet Poyraz’ı unutmak mümkün mü. Yine Fahri Tiken, Selim Poyraz’ı unutmak mümkün mü? Bu insanların maddi ve manevi Ulubeyspor’a büyük emekleri katkıları olmuştur. Yine o dönemlerde birlikte futbol oynadığımız Aydın Özdemir, Mustafa Kemal Poyraz, Namık Poyraz, Şakir Yılmaz, Tuncer Kara, Necati Türkmen, Taşkın Şahin, Taşkın Şevki Güray, Enver Poyraz, rahmetli Ali Osman Pamuk’u unutmak mümkün mü, kalecilikte idolüm olan Neci Yılmaz’ı nasıl unuturum. O güzel günler hala burnumda tütüyor.

 

FORMASINI GİYDİĞİM KULÜBE BAŞKAN OLMANIN ONURUNU GURURUNU YAŞIYORUM

 

   11 yıl Ulubeyspor forması giydikten sonra 2010 yılında Ulubey Belediyespor’un yönetim kadrosunda görev aldım. 2014-2015 yılında yapılan kongrede kulüp başkanı seçildim. İki yıllık aranın ardından 2015 yılında tekrar başkanlığa seçildim. Ve de hala o görevi yürütmekteyim.

 

O GÜNKÜ AMATÖRLÜKLE BUGÜNKÜ AMATÖRLÜK ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR

 

   Bizim dönemlerimizde amatörlük bambaşka bir duyguydu. İşin içerisinde maddiyat diye bir şey yoktu. Maçlara çıktığımız kramponları kendimiz alır, yeri gelir deplasmana gittiğimiz aracın parasını kendi aramızda toplardık. Ya şimdi? 18 yaşındaki bir delikanlı para almamış sahaya çıkmıyor. Bizim dönemlerimizde futbol fiziğe dayalıydı. Şimdi ise sahaların kusursuz olması nedeniyle fizikten çok tekniğe dayalı olarak oynanıyor. Bizim dönemlerimizdeki amatör maçlar çok zevkli ne de kaliteliydi. Çocukluk yıllarımızda çorak düzüne gider Ulubeyspor’un antrenmanlarını izler, top dışarı çıktığı zaman koşar topu alır aferin alabilmek için topu abilerimize verirdik. İşte ben o günleri mumla arıyorum. 

 

ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ AMA…

 

  Kulüpler için altyapı çok önemli. Şuanda Ulubey ilçesinde bu kapasiteyi göremiyorum. Bizim zamanlarımızda muhteşem bir gençlik vardı. Biz altyapımızı U 15 ve U 17 olarak okullarımızda kurmuştuk. Ne yazık ki bunu Pandemi nedeniyle kapatmak zorunda kaldık. İnşallah pandeminin bitişiyle birlikte alt yapıya çok büyük önem vereceğiz. Altyapı Ulubey Belediyespor’un olmazsa olmazı olacak.

 

ŞAHSİ KANATİM BAL LİGİ BU SEZON OYNANMAYACAK

 

  Sözde maçlar 17 Nisan’da başlayacaktı. Bizlerde hazırlıklarımızı bu yönde sürdürdük. Bu süreçte hazırlık maçları oynadık. Gençlerimizin ortaya koymuş oldukları mücadele ve bu maçlardan alınan skorlar bizleri çok mutlu etmişti. Görüldü ki Bal ligi maçlarının bu sezon da oynanmayacağını gösterdi. Büyük bir ihtimalle Ağustos ayında yeni bir sezon ve yeni bir statü ile Bal ligi maçlarının oynanacağını düşünüyorum. Bu saatten sonra ligin oynanmasının çok da verimli olacağını düşünmüyorum.

 

YENİ BİR KULÜP BİNASI YAPMAK İÇİN KOLLARI SIVADIK

 

   Ulubey Belediyespor olarak her yıl çıtayı yükselttiğimiz bir dönemde bizlere yakışır bir kulüp binasının yapımı konusunda belediye başkanımızla görüş birliğine vardık. Ayrıca mevcut stadımızın tribünleri beton olması konusunda çalışmalarımız var. Bu konuda söz aldık. Amacımız çorak düzü mevkiini spor kompleksi haline getirerek Ulubey ilçemizi bu konuda diğer ilçelerimizin üzerinde tutmak.

 

 

115 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın