MUSTAFA KEMAL POYRAZ

Köşe yazarımız Mustafa Kemal Poyraz bu hafta köşesinde "Hala Sözümdeyim" konulu yazısını kaleme aldı.

 

Futbolda bugün tüm lig maçları oynanırken Bölgesel Amatör Ligler bir türlü başlatılmadı. Bölgesel Amatör Liglerin oynanmayacağını buradan defalarca yazmıştım.

 

   Gerekçe mi? Gayet açık anasını kızından ayıran para para paraaaa. Bölgesel Amatör Liglerin başlatılmaması konusunda bir grup futbolcunun işi Cumhurbaşkanına kadar götürmesi sonrasında sadece o gençlerin gazını almak adına efendim lig şu tarihte başlayacak. Olmadı bu tarihte derken en son 17 Nisan’da liglerin başlayacağı Futbol federasyonu tarafından açıklamıştı. Ülkemizde artan Koronavirüs nedeniyle Bal Liginin Haziran ayı başlarına ertelendiği duyuruldu. Şimdi yetkililere sorarım; Süper ligden başlayıp üçüncü lige kadar olan bölümlerde futbol oynayan gençlerimiz demirden, çelikten mi yapıldı da onlara yasak yok? Özellikle süper lig başta olmak kaydıyla diğer liglerde korkunç derecede paralar dönüyor. Korona nedeniyle bazı maçlar erteleniyordu. Futbol federasyonu başkanı bir gün TV ekranlarına çıkıp” Bundan sonra maçlarda ertelenme olmayacak” Anlayacağınız ölen ölür kalan sağlar bizimdir demişti. Burada önemli olanın insan sağlığı değil para olduğunu gördük. BAL liginde aman aman paralar dönmediği için ertele babam ertele. Şimdi maçlar Haziran ayı başlarında başlayacak öyle mi? Tabi o da virüs azalırsa. Hadi azaldı. Bu takımların gece maç yapacak statları yok. Haziran’ın sıcağında nasıl maç oynanır? Sadece oyalama taktiği. BAL ligi kulüpleri tüm hazırlıklarını 17 Nisan üzerinden yaptı. Çalışmalarına ara verseler iş başa dönecek. Çalışmalar kaldığı yerden devam etse bir sürü külfiyet. Kulüpler zaten zor bela lige hazırlanmışlar ekstradan bir buçuk aylık daha masraf.

 

   Yetkili birisi çıkıp” Bu saatten sonra BAL liglerini bir yıl sonraya erteliyoruz” deyip gençlerin umutlarını, beklentilerini kırmasınlar. Kaldı ki BAL ligi statüsünde maçlar oynatılmayacak. 4 Ordu takımı aralarında maç yapacak. Grubu lider tamamlayan Play-Off oynama hakkını elde edecekken, son sırayı alan takım amatöre düşecek. Bu mudur BAL ligi statüsü? Milletin aklıyla dalga geçmeyin, bu gençleri de daha fazla oyalamayın derim. Kim ne derse desin ben geçmişte olduğu gibi bugünde BAL Ligi maçlarının bu sezon otatılmayacağını iddia ediyorum. Bu konuda hala sözümdeyim.

 

 

73 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın