GURBETTE ULUBEYLİ BİR SÜRÜCÜ KURSU

Bu hafta yurtdışı temsilcimiz Bülent Aksoy’un konuğu Ulubey Sayaca mahallesinden Server Shahriyari.

 

Bu hafta yurtdışı temsilcimiz Bülent Aksoy’un konuğu Ulubey Sayaca mahallesinden Server Shahriyari.

 

Sayaca’lı Mehmet Ali ve Fatma Eker çiftinin üç çocuğundan ikincisi olan Server hanım, İlk ve ortaokulu Laufen’da, liseyi de Nürnberg de okur. Server hanım lisede okurken iş hayatına da atılmaya karar verir. Mesleği muhasebeciliktir.

 

Server hanım İranlı eşi Ebrahim Shahyari ile okurken tanıştıklarını ve okul bittiğinde evlenerek mutlu bir yuva kurarlar. Onbeş yıl muhasebecilik yapan server hanım çocukları olunca çalışma hayatına ara verdiğini, çocukların büyümesi üzerine farklı kolda tekrar iş hayatına dönme kararı aldığını söyledi.

 

Sürücü okulunda eğitmenlik yapmaya başlayan Server hanım, 12 yıl çalıştığı okul kapanınca okul müdürünün de teşviki ile fahrshule Server (Server sürücü okulu) isimli kendi okulunu açar. Burada hem işinin patronu olur hem de eğitmenliğe devam eder. Tabi ki bunun içinde Server hanım tekrar meslek okuluna gider ve diplomasını alır. Okul bir aile işletmesi olur. Server hanımın çocukları yardımcısı, eşi Ebrahim beyde eşine destek vermeye başlıyor.

 

Yaptığı işi çok sevdiğini ve iş potansiyelinin çok ciddi boyutlarda olduğunu söyleyen Server Shahriyari son derece özgüveni yüksek renkli ve başarılı bir kişilik olarak kadınlarımıza da güzel bir örnek olma yolunda ilerliyor .

 

Kendimi bildim bileli çalışıyorum diyor ve ekliyor “Ehliyet aslında erkekten çok kadına lazım” diyor çünkü çocukların okulu pazar alışverişi gibi faaliyetlerin çoğu kadınların sırtında dönüyor. Erkekler genelde işte oluyor ifadeleri kullandı.

 

Bizde kendisine katılıyor ve işlerinde başarı ve bol kazançlar diliyoruz.

 

 

10 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın