OHTAMIŞ DERGİSİ ÇIKIYOR

Ulubey Ohtamış Mahalle Derneği tarafından hazırlanan derginin ilk sayısında Ohtamış Mahallesinin kültürel, doğal, yaşam gibi konuları ele alındı.

 

 

Ulubey Ohtamış Memleketim dergisi çıkıyor. Ohtamış Mahalle Derneği tarafından hazırlanan derginin ilk sayısında Ohtamış Mahallesinin kültürel, doğal, yaşam gibi konuları ele alındı. ‘Ohtamış Memleketim’ dergisinin ilk sayısında sizlere mahallemizin gündemine dair görüşlerimi paylaşacak, önümüzdeki dönemle ilgili hedeflerimizi ifade edeceğim diyen Dernek Başkanı Abdülaziz Özen sözlerine şöyle devam etti. Başkan Özen, “Mahallemiz, ilk defa ilçe belediye meclisinde iki üye birden çıkarması, uzun yıllar sonra muhtar değişimi,  aktif bir dernek ile beraber bir kabuk değişimi yaşıyor. Makul ve mantıklı düşünen herkesin gördüğü bu olumlu tabloya güvenerek, mahallemize turizm amaçlı yatırım yaparak işletme kurma çabası gösteren iş adamlarımıza da ayrıca müteşekkiriz. Turizmle birlikte mahallemizde ekonomik bir pazar, sosyal yaşam alanları oluşacaktır. Turizmle birlikte mahallemizin altyapı sorunları da, orta ve uzun vadede büyük ölçüde çözümlenme yoluna girecektir.

 

Herkesin kafasına takılan ve bizlere yöneltilen şu soruya cevap vermek istiyorum, 'Bu kadar çok fazla yöneticinin olduğu bir yerde kargaşa ve hizmet getirme noktasında bir sıkıntı olur mu? Sorusu devamlı bizlere yönetilmektedir. Sorunun cevabı çok basit, hayır böyle bir durum olması söz konusu değildir. İlçe Belediye Meclis üyelerinin görevi farklı, muhtarın görevi farklı, stk olan derneğin görev alanı ve sorumluluğu farklıdır. Yasalarda zaten herkesin görev alanını belirlemiştir. Bu kadar çok fazla temsilcinin olduğu yerde hizmet üretmek, mahallemize önemli hizmetler kazandırmak bizler için büyük bir fırsattır. Bütün yöneticilerimizde aynı bilinçle çalışmaktadır.

 

Ohtamış mahallesi, kendi içinde yol ağı 65 km’dir. Yüz ölçümü olarak ilimizin en büyük mahallelerinden birsidir. Yıllar içinde birikmiş sorunlarıyla Ohtamış Mahallesi artık yüzleşmek ve çözmek durumundadır. Öncelikli sorunlardan başlamak kaydıyla, sokaklar arası adil bir şekilde ayrım yapmaksızın, planlı ve yıllara bölerek, el birliği ile çözüm üretmemiz gerekmektedir. Birlik ve beraberlik anlayışıyla, Ohtamış Mahallesi Derneği olarak üzerimize düşen çalışmalara katkı sağlayacağız.

 

Derneğimiz, mahallemiz dışında birçok sivil toplum kuruluşları ile önemli çalışmalar yürütmektedir. Özellikle, Sarpdere Damarlı Çatalarmut Karayolu Platformu'nda bölgemizin önemli sorunu, ölüm yolu olarak bilinen Sarpdere Damarlı karayolunun yapılması için platformda verilen görevleri ifa etmektedir.

 

Derneğimiz, sosyal sorumluluk projeleriyle, medya ve basın ilişkileri, eğitim, ziraat ve hayvancılık alanında yaptığı faaliyetler sizlerin takdirindedir. Bundan sonraki süreçte ise, aynı çizgide önemli projelerin altına imza atmaya devam edeceğiz. Yönetim kurulu olarak derneğimizi kurduğumuz ilk gün gibi aynı şevkle çalışmaya devam etmekteyiz. Ohtamış mahallesi derneği yönetim kurulu olarak, şeffaf ve hesap verebilir anlayışımızdan asla taviz vermeden devam edeceğiz.

 

Gurbette yaşayıp emeklilikte memlekete dönme hayalleriyle kuran, eğitim hayatında ufukları kalıba sığmayan gençlerle Ohtamış, geleceğe güvenle ve umutla bakmaktadır” dedi.

 

 

11 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın