MUSTAFA KEMAL POYRAZ

Köşe yazarımız Mustafa Kemal Poyraz bu hafta köşesinde 'Bu Ayrım Niye?' konulu yazısını kaleme aldı.

  

8 Mart 1967 tarihinde büyük özveri ile kurulan, 1970-1980 li yıllarda taraflı tarafsız her kesimden olumlu tepkiler alan, ülkemizi Avrupa kupalarında temsil eden, şimdi ise ligin dibi olan 2.Amatör kümede can çekişen ORDUSPOR’umuz öldü ölecek.

 

   İşte O efsane kulübün kapısına kilit vuruldu. 3.ligde mücadele eden 52 Orduspor ve BAL liginde mücadele edecek olan 1967 Orduspor kulüpleri. Her iki kulüpte gerçek Orduspor bizim diye bir birlerine savaş açmış durumdalar. Bakın dostlar yazımın başında belirttiğim gibi bizim efsane Orduspor’umuz Ordu 2.Amatör ligde beyin ölümü gerçekleşmiş sadece fişinin çekilmesi bekleniyor. Kulaklarınızı açın beni iyi dinleyin,” Birileri rant sağlayacak diye ülkemizin hatırı sayılır taraftarları arasında yer alan büyük Orduspor taraftarını ikiye bölmeye çalışmasın. Biz ömrümüzün yarısını işte o ikinci amatör ligde beyin ölümü gerçekleşmiş olan ORDUSPORUMUZUN peşinde geçirdik. Yeri geldi sevincimizden, yeri geldi üzüntümüzden ağladık. Yeri geldi bu takımın hakkı yeniliyor diye Ordu-Samsun karayolunu saatlerce trafiğe kapattık. Yeri geldi kar kış, uzak yakın demedik bu takımın peşinde koştuk. 52 Orduspor ve 1967 Orduspor yönetimleri veya taraftarları. Bizim Orduspor’umuzun nerede olduğunu söyledik, yazdık. Şimdi sizlere düşen kırmadan dökmeden o ikinci amatör kümede can çekişen Orduspor’umuzun ruhunu takımlarınızda yaşatmak sizlerin elinizde. Bu konuda hangi kulüp daha başarılı olursa işte o efsane Orduspor taraftarını da peşine takar. Bir birinize çamur atmakla, bir birinize sataşmakla güzel işler yapmadığınızı tam tersine kendi kulübünüze ve Orduspor taraftarına zarar vermiş olursunuz. Mesleğimiz gereği maçlara gidip foto paylaşımları veya maç analizleri yapıyoruz. Yok efendim sen bu maça nasıl gidersin? Yok efendim sen nasıl foto paylaşımı yaparsın? Dostlar unuttuğunuz bir şey var. Ben gazeteciyim, ben spor medyasının tam içerisindeyim. Bugün zamanın olur 52 Orduspor, yarın da 1967 Orduspor’un maçlarına giderim. Bizlere de bu yakışır. İkisi de Orduspor değil. Bırakın insanlar istedikleri takımları tutsun, nihayetinde iki takımda bizlerin, ilimizin takımları. Ayrımcılıktan maraz, birlikten güç doğar. Her iki takımımıza değil, ilimizi gerek profesyonel, gerekse amatör liglerde mücadele eden çok sayıda takımlarımıza sahip çıkalım, onlara da destek verelim. Bugün 3.ligde mücadele eden, ilimizi temsil eden Fatsa Belediyespor, Bal Liginde mücadele edecek olan Ünye, Ulubey ve Altınordu Belediyespor takımları bizlerin takımları değil mi?

 

  Karadeniz’in bir ucundan Rize ve Trabzon süper ligdeler, bizim azıcık ötemizde olan Giresun ve Samsun takımları süper lige çıktı çıkacaklar. Bu şehirlere nal toplatan Ordumuzu 3.ligde temsil eden iki takımından başka neyi var? Gelin bir olalım, gelin beraber olalım. Hani birlikten güç doğar diyen bizler değil miydik? İşte bu birliği ve beraberliği tekrar sağladığımız gün Orduspor’umuz süper ligde olmakla kalmaz, şampiyonluğun en güçlü takımları arasına girer. Benden söylemesi.

 

 

57 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın