KÖYDE İKAMET ETMENİN AVANTAJLARI

Ulubey-Yolbaşı mahallesinde ikamet eden emekli gardiyan Mustafa Özvatan keçi, köpek ve tavuklarıyla emekliliğin tadını çıkarıyor.

 

 

Köyde ikamet etmiş olmanın bir esprisi olmalı,Ulubey-Yolbaşı mahallesinde ikamet eden emekli gardiyan Mustafa Özvatan keçi, köpek ve tavuklarıyla emekliliğin tadını çıkarıyor.

 

   23 yıl Düzce de gardiyan olarak görev yapan Mustafa Özvatan 11 yılda İzmir-Seferihisar da görev yaptı. Seferihisar da görev yaptığı esnalarda eşi Meryem hanımın ısrarı üzerine bir dişi bir de erkek keçi alan Mustafa Özvatan kısa bir sürede iki olan keçi sayısını onun üzerine çıkararak keçi sütü ve keçi peynirini yok satmaya başladı.

 

   Bu işten hatırı sayılır derecede kar eden Mustafa Özvatan emekli olur olmaz soluğu doğduğu, büyüdüğü Yolbaşı mahallesinde aldı. Seferihisar daki günlerini arayan Özvatan ailesi hayvanlarla bağını burada da koparamadı. 15 tavuk ve 3 keçi ile kaldıkları yerden hayatlarına devam eden Meryem ve Mustafa Özvatan çifti, köyde ikamet etmiş olmanın bir espirisi  olmalı. Biz Seferihisar da küçük çapta yapmış olduğumuz hayvancılık sayesinde çocuklarımızı okuttuğumuz gibi büyük oğlumuzun düğününü keçi sütü ve keçi peynirinden elde ettiğimiz gelirle yaptık. Bizler gibi köylerinde ikamet edenlerin de hayvancılık yaparak gerek vakit geçirmeleri, gerekse ev ekonomilerine katkı sağlamalarını öneririz.

 

 

58 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın