ULUBEY'Lİ FELSEFE VE İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

Bu hafta gazetemizin yurtdışı konuğu Almanya’dan genç ve başarılı öğretmen ‘Işıl Şenel’ oldu.

 

Bu hafta gazetemizin yurtdışı konuğu Almanya’dan genç ve başarılı öğretmen ‘Işıl Şenel’ oldu.

 

Yurtdışı temsilcimiz Bülent Aksoy bu hafta Almanya’da İngilizce ve Felsefe öğretmenliği yapan hemşerimiz Işıl Şenel’i kaleme aldı.

 

Işıl Şenel, Ulubey Karakoca Mahallesinden Osman ve Emine Şenel çiftinin beş çocuğundan biridir. İlkokul ve lise öğrenimini Bad Saulgau’da gören Şenel, üniversiteyi de Tübingen’de bulunan Tübingen Üniversitesinde okur.

 

Okul yıllarında Bad Salgau’da ilk bayan futbol takımını kurarlar ve sekiz-dokuz yıla yakın süre bu takımda kalecilik yapar. 2011 ve 2017 yılları arasında İngilizce ve felsefe okurken aynı zamanda da Üniversitenin İngilizce Dil Bilimleri departmanında çalışmaya başlar.

 

Bülent Aksoy ile yaptığı söyleşide Işıl öğretmen, Felsefe için Latince öğrendiğini ve Londra’da felsefe üzerine Erasmus yaptığını, İspanya, Barcelona’da Alman okulunda stajını yapan Işıl öğretmen Bitirme tezini ise Türkçe ve İngilizce kıyaslaması üzerine yaparak bunu Los Angels üniversitesinin bir konferansında sunum yaptığını. Hayalinde akademisyenlik olduğunu ama öğretmenliği çok sevdiğini söyler. Bunun için okul biter bitmez devlet sınavlarına girdiğini kazandığını ve bizdeki karşılığı pedegojik formasyon ve yüksek lisans değerinde bir buçuk yıllık bir eğitim ve çalışma süreci geçirdiğini söyledi.

 

Spor ve siyaset ilgi alanı olan öğretmenimiz siyasi Kitaplar okumayı çok sevdiğini ve Eğitim sürecinde ailesinin ciddi desteğini gördüğünü ifade etti.

 

Halen Stutgart’da bir okulda öğretmenlik yapan genç öğretmenimize bizlerde Ulubey Yeni Dönem Gazetesi olarak başarılar diliyoruz.

 

 

104 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın