YUMURTA PARALARIYLA MALZEMELERİMİZİ ALIRDIK

Ulubey Yeni Dönem gazetemizin bu haftaki konuğu Aziz Şenel oldu.

 

Ulubey Yeni Dönem gazetemizin bu haftaki konuğu Aziz Şenel oldu. O dönemler ki adıyla Ulubey Gençlikspor’un kalesini başarıyla korumasına rağmen genç yaşta futbolu bırakan Aziz Şenel, her ne kadar futbolu bıraktım dese de 20 Yıllık Soya fabrikasında çalıştığı süre içerisinde Soyaspor’da uzun süre yöneticilik yaptı. Aziz Şenel iye yapmış olduğumuz röportajı siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

 

   1960 yılında Karakoca mahallesinde doğdum. İlk ve orta okulu Ulubey’de okuduktan sonra lise tahsilimi Ordu endüstri meslek lisesinde yaptım. Lise tahsilimin ardından vatani görevimi yapmak için 1982 yılında Ağrı-Doğubeyazıta yaptım. 1988 yılında Soya fabrikasında işe girdim. 1989 yılında evlendim. Birisi doktor diğer mühendis iki oğlum var.

 

   Ulubey Gençlikspor’un Ulubey’e dönüşüyle 1978-79 sezonunda futbola başladım. Futbola başladım derken, o dönemlerdeki tüm amatör futbolcular gibi altyapımız yoktu. Takım içerisindeki arkadaşlarımın istekleri doğrultusunda Ulubey Gençlikspor’da futbola başladım. O süreçlerde Orduspor’un kalesini koruyan aynı zamanda eniştem olan Kemalettin Kırmanoğlundan esinlenerek futbola kaleci olarak başladım. İkimiz birlikte antrenman yapardık, haliyle kaleciliğe merak saldığımız gibi kalecilik yönümüzü geliştirmiş olduk.

 

   Ulubey Gençlikspor’da futbola başladık ama kurallar hakkında en ufak bilgimiz yoktu. O dönemler takım içerisinde olan Lütfi Baykal, Muzaffer Kara ve Kazım İnan abiler bizlere kurallar hakkında bilgi verirler, antrenmanlarda ofsayt çalışması yapardık. O dönemlerde kulüpte başkanlık, idarecilik yapmış olan ve de futbol oynamış olan çoğu büyüklerimiz, takım arkadaşlarımızı maalesef genç yaşlarda kaybettik. Aramızda olmayanlara rahmet, sağ olanlara sağlık diliyorum.

 

   KULÜP YAŞASIN DİYE AİDAT ÖDÜYORDUK

 

Bizim dönemlerdeki amatör futbolla bugünkü amatör futbol arasında dünyalar kadar fark var. Annemizden babamızdan aldığımız yumurta paralarıyla formamızı, kramponlarımızı kendimiz alırdık. Deplasman giderlerini kendi cebimizden karşılardık. Hatta kulüp yaşasın diye futbolcular olarak kulübe aidat öderdik. Ya şimdiki futbolcular? Şimdiki futbolcular da bırakın malzeme almayı, aidat ödemeyi maaş almamış sahaya çıkmıyorlar.

 

ALTYAPISI OLMAYAN BİR KULÜBÜ YAŞATMAK ÇOK ZOR

 

   Ulubey Belediyespor tarihinde ilk kez Bölgesele Amatör Ligde mücadele edecek. Bu anlamda gerçekten heyecanlıyım. Fakat lig BAL ligi olarak gösterilse de maçların BAL Ligi statüsünde oynanmayacağını görüyorum. Gruplar 13-14 takımla 4-5 illerin takımlarından oluşurdu. Şimdi ise maçlar aynı il takımları arasında 3-4 takımın yer aldığı gruptan oluşturulan takımlar arasında maç oynanacak olması, bu ligin bir basamak daha aşağıya indirildiğini gösteriyor. Kendim uzun yıllar Soyaspor’un BAL Liginde mücadele ettiği dönemleri iyi bilirim. Kendim de uzun yıllar yöneticilik yaptım. Bir takımın olmazsa olmazı altyapısı. Altyapısı olmayan bir takımın ligde uzun soluklu olması çok zor.

  

 

93 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın