MISRALARIN SULTANI ‘AYŞEGÜL ÇELİK KÖKSAL’

Bu hafta yurtdışı konuğumuz Hollanda’dan hemşehrimiz 'Ayşegül Çelik Köksal' oldu.

 

 

Ulubey Yeni Dönem Gazetemizin yurt dışı temsilcisi Bülent Aksoy’un bu hafta konuğu Hollanda’dan hemşehrimiz Ayşegül Çelik Köksal oldu.

 

Yurtdışı temsilcimiz Bülent Aksoy bu kez Hollanda’ya ulaştı ve duygularını mısralara döken mısralarını Gül Çelik mahlasıyla yazan Ayşegül  Çelik Köksal ile küçük bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

Ulubey Sayaca Mahallesinde doğan Ayşegül hanım 1980 yılında Sedat Köksal ile hayatını birleştirerek Hollanda’ya gider. Bu güzel evlilik sonrası mutlu çiftin, dört erkek evladı, üç gelini ve bunlardan dünyaya gelen beş torunları vardır. Ayşegül hanım zamanın çeşitli sorunlarından dolayı ilkokuldan sonra eğitim sürecine devam etmedi.

 

Hollanda’ya giden Ayşegül hanım burada bir işle uğraşmak ister ve terzilikle işe başlar. O dönemde  Hollanda’nın rövanşta olan altın sektörünün farkında olmadığını fakat farkında olduktan sonra bu fırsatı değerlendirmek istediğini ve altın ticareti işine başladığını belirten hemşehrimiz Ayşegül  hanım sözlerine şöyle devam eder,

 

“Rahatsızlığım sebebi ile içinde bulunduğum ticaretimi bırakmak zorunda kaldım. Küçüklükten kalma şiir merakım vardı. Kendi deyimim ile öylesine küçük çaplı şiirler yazarken hece’ye merak saldım. İlk şiirlerim serbest yazmaya başlamıştım. daha sonra yazdığım şiirlerimi hocalarıma göndermeye başladım. Şiiri kendi söylemimle yazmanın ve duygunun sırrına erdiğimin farkına vardım. Sonunda şiir yazmayı yaşamımın bir parçası haline getirdim”.

 

Yazdığı şiirlerin sayısını bilmediğini söyleyen Ayşegül hanım, şiirlerini kitap haline getirmek için yayın evleriyle görüşür fakat araya pandemi girer. İlk fırsatta bir kitap çıkarmak istediğini, mahlasıyla birçok şiirinin türkü formatında bestelendiğini. Halil Özçelik Zalimin elinden gelsede ölüm Ersin Baran Alp kardeşler gibi isimler de sözlerin notada buluştuğunu. Ersin Baran’ın bestelediği bugün efkarlıyım türküsü YouTube de bir milyon izleyiciye ulaştığını. Bir çok şiirinin ise şiir programlarında çeşitli sanatçılar tarafından okunduğunu belitti.

 

Altın ticareti yaptığından mı bilinmez altın gibi bir kalbi olan Ayşegül hanıma mısralarda buluşmak dileği ile bizde başarılar diliyoruz.

 

 

47 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın