AVUSTURYA'DA ULUBEYLİ HOCA

Bu hafta Avustury'da Ulubey Şıhlar’lı hemşehrimiz Metin Uzundere’yi konuk etti.

 

Yurtdışı temsilcimiz Bülent Aksoy bu hafta Avusturya da Ulubey Şıhlar’lı hemşehrimiz Metin Uzundere’yi konuk etti.

Ulubey doğumlu olan Uzundere İlk ve orta okulu Şıhlar’da, lise öğrenimini Ulubey lisesinde okur. Okul yıllarında atletizm takımında büyük başarılara imza atar. Ulubey lisesini ülke genelinde başarıyla temsil eden İyi bir atlettir. Metin Uzundere 1986 yılında mezun olduğunu sonra Nuran hanımla evlenerek Avusturya’ya gittiğini belirtti.

 

4 Çocuk babası olan Uzundere, Avusturya geldikten sonra da spordan kopamamıştır. Sporcu kimliği onu sporun içinde tutmuş ve futbol ile uğraşmaya başlamıştır.

 

1998 yılında Almanya’nın Sturtgart şehrinde ünlü Alman futbolcu Gerd Müller’in sahibi olduğu futbol okulunda antrenörlük yüksek lisansını tamamlar.

 

O yıldan ihtibaren 23yıldır alt yapı futbol hocası olarak yüzlerce çocuk yetiştirip futbola kazandırır. Şimdi ise  Viktoriya bregenz Kulübünde U10 yaş gurubunu çalıştırmakta olan Uzundere 2012 ila 2016 yılları arasında İki dönem Almanya’da ki ve Avusturya’daki Ordu’luların beraber kurduğu Ordulular derneğinde başkanlık yapar.

 

Dernek başkanlığı yaptığı yıllarda Ordumuzun tanıtımı ile ilgili bir çok organizasyona imza atığını söyleyen Metin Uzundere,  emekli olmuş ve mesleğini çok sevdiği memleketi olan Ordu’da devam ettirmek ve Ordu’da çocuk yetiştirip, Türk futbolluna kazandırmak istemektedir. Renkli bir kişiliğe sahip olan Uzundere halen Avusturya Ordulular Kültür ve Yardımlaşma derneğinin yönetiminde bulunmaktadır. Bizde spor dolu yaşantısında kendisine başarılar diliyoruz.

 

 

68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın