DERNEK MUHTARLIK EL ELE

Ulubey Ohtamış Mahallesinde Muhtar ile Dernek el ele vererek yangının yaralarını sardılar.

 

Ohtamış Mahallesi Düz sokakda geçen ay elektrik kontağından çıkan yangında Şenel Kocaman’a ait evin bir bölümü hasar gördü. İtfaiye ve komşularının yardımı ile söndürülen yangında, bir anda evi alevlerin sardığını ve canımızı zor kurtardık diyen ev sahibi Şenel Kocaman, “ Ne olduysa 15 dakika içinde oldu. Bir an da alevler evi sardı. Kendimizi dışarı zor attık. Kapı komşularımız yetişti. Hemen itfaiye geldi. Hep beraber güçlükle, el birliğiyle yangını söndürdük. Muhtarımız ve Derneğimiz sağ olsun. Bize yardım ettiler. Kapımızı bacamızı değiştirdiler. Boyamızı yaptırdılar. Elektrik tesisatımızı yenilettiler. Boya badanamızı yaptırdılar. Bize sahip çıktılar. Konu komşu, muhtar, dernek ve herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Akşam saatinde çıkan yangını anlatan ev sahibi Nazife Kocaman ise, “ Ben içeride uzanmış yatıyordum. Torunum dışarı çıkınca görmüş evin yandığını. Yangın var diye bağırınca kendimizi zor attık dışarı. O anda hortuma daldım hortum kısa geldi. Elime tencere geçti. Alevin yaloğusu vurunca tencerede elimden kaydı gitti. Evimiz tamam yanmadan komşularımızla beraber yangını söndürdük. Dernek başkanımız Abdülaziz Özen ve muhtarımız Sinan Kutlu elimizden tuttu. Evimizin hemen ihtiyaçlarını giderdiler. Onlardan Allah razı olsun” dedi.

 

Zor kış şartlarında Muhtarımız, Derneğimiz, köy halkımız ve bize yardımda bulunan herkese teşekkür eden evin oğlu Mücahit Kocaman ise, “ Kimsenin yaşamasını istemediğimiz şartlar altında, kimsenin görmesini istemediğimiz durumlarla karşılaştık. Ev de anamız, babamı, çeliğimiz çocuğuz vardı. Onlara bir şey olacak diye çok korktum. Kimselerin bunun gibi olayları yaşamasını istemiyorum. Bu olayları yaşayanlar daha iyi biliyor. Bu tür olaylar karşısında herkesin el uzatıp yardım ettiğini görmüş olduk. Başta bize yardımını esirgemeyen mahalle muhtarımız Sinan Kutlu’ya, Dernek Başkanımız Abdülaziz Özen’e ve yardımda bulunan herkese kendim ve ailem adını çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Bu tür olayların yaşanması bizleri derinden üzmektedir. Üzülmekten fazla ne yapabileceğimiz konusudur. Mahalle muhtarı Sinan Kutlu, ocak ayı içerisinde mahallemizde meydana gelen talihsiz olay bizleri derinden üzmüştür diyen muhtar Kutlu, “ Derneğimizin, Muhtarlığımızın ve vatandaşlarımızın yardımlarıyla Kocaman ailesinin evini elimizden geldiği kadar yeniledik. Tabi ki daha çok eksikleri var. Bu tür olay bugün Şenel abimin başına gelmiştir. Yarın senin veya benim de başıma gelebilir.  Fakir olalım zengin olalım fark etmez. Bu tür olaylar karşısında vatandaşlarımızdan daha çok yardım yapmalarını bekliyoruz. El birliği yaparsak aşamayacağımız konu ve sorun olmaz. Burada yardımda bulunan bütün hayırsever vatandaş ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ohtamış Mahalle Derneği başkanı Abdülaziz Özen ise, “ Şenel abimize geçmiş olsun ve bunun gibi afet olaylarının mahallemizde yaşanmamasını temenni ediyorum.  Muhtarımız ile birlikte yangından bir gün sonra neler yapabiliriz, acil olarak neler yapmalıyız dedik. Hızlı bir şekilde periyodik olarak buranın elektrik tesisatını, pencerelerini, kapılarını ve boya işlerini hayır sever vatandaşlarımızın yardımı ile yeniledik. Acil olarak burayı oturulabilecek şekle getirdik.

 

SOSYAL MAĞAZA PROJESİNE GEÇİYORUZ

 

Asıl konu bundan sonra böyle durumlar karşısında neler yapabileceğimizdir. Bunun için dernek olarak bu tür hadiselere karşı daha hızlı ve etkin müdahale edebilmek için yeni bir proje geliştirdik. Projemiz ‘SOSYAL MAĞAZA’ projesi. Nedir bu proje, bu projemizi Altınordu merkezli koordine edeceğiz. Mayıs ayı sonuna açmayı düşündüğümüz mağazamızı Altınordu merkezde yerini ayarladık. Sosyal mağaza sadece Ohtamış Mahallesine değil çevre mahallelere de hizmet edecek. Biz mağazamıza yapılan hayırları doğru bir şekilde yerlerine ulaştırmayı planlamaktayız. Sosyal mağaza çalışmamız Ohtamış Mahallesinde muhtar Sinan Kutlu ile Akoluk Mahallesinde muhtar Ramadan Kirpitçi ile Elmaçukur Mahallesinde Osman Karaca ile diğer mahalle muhtarlarımız ile koordineli bir şekilde çalışarak bu sistemi geliştirecek bölgemizde belediyemizle de beraber her hangi bir olay ve afet mağdurlarına anında yardım etmeyi düşünmekteyiz.

 

 

112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın