NEDEN BAŞLADIĞINI BENDE ANLAMIŞ DEĞİLİM

Ulubey Teknik Hocası Yalçın Gürsoy, "Bal Liginin neden başladığını anlamış değilim"

 

 

Nisan ayı ortalarında başlayacak BAL Ligi ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Ulubey Belediyespor teknik direktörü Yalçın Gürsoy, ligin başlayacak olmasını sadece futbolcuların gazının alınması olduğunu söyledi.

 

   Futbol federasyonunun ligin başlaması için 45 günlük bir süre vereceğini biliyorduk. Ona göre hazırlıklarımızı yapmıştık. Bunun altyapısını oluşturarak transferlerimizin büyük bir bölümünü yaptık. Eksik mevkilerimizin tamamlanmasını sağladık. Dün itibarıyla sezon hazırlıklarına başladık. Hazırlıklarımız bir iki hafta içerisinde şekillenir. Bu süreçte eksik gördüğümüz mevkilere takviye yapmayı planlıyoruz. Bir veya iki mevkide transferimiz olabilir. O mevkilere alternatif transferler olabilir. Bu konuda beklettiğimiz futbolcular var onlarla haberleşiyoruz. Elimizdeki mevcut kadroda yetersizlik gördüğümüz taktirde o arkadaşlarımızı almayı düşünüyoruz.

 

DSİ TESİSLERİNDE KAMPA GİRECEĞİZ

 

   Sezon hazırlıklarımızın ilk bölümünü DSİ tesislerinde kampa girerek sürdüreceğiz. Bu süreçte çalışmalarımızı günde iki antrenman yaparak Perşembe ilçe stadı ve Karşıyaka tesislerinde sürdüreceğiz. Bu süreç bizim açımızdan çok önemli. Bu sürecin ardından çalışmalarımızı Ulubey ilçe stadında sürdüreceğiz.

 

BİR AKSİLİK OLMAZSA MAÇLARIMIZI ULUBEYDE OYNAYACAĞIZ

 

   Ulubey Belediyespor tarihinde ilk kez Bal liginde mücadele edecek. Bu anlamda lige her ne kadar yeni de olsak bu ligin üstesinden başarıyla geleceklerini ifade eden Gürsoy,” İlçe stadımızı hazır hale getirmek için çalışmalar sona erdi. Bir aksilik olmazsa maçlarımızı ilçe stadımızda oynayacağız. Bu sezon ligde ilk kez bir uygulama ile her şehir takımları kendi aralarında yapacağı maçlar sonrasında ilk sırayı alan takım Play-Off maçları oynamaya hak kazanırken son sırayı alan takım küme düşecek. Ulubey Belediyespor olarak amacımız öncelikle ligi birinci sırada bitirerek Play-Off oynamaya hak kazanmak” olacak.

 

ETRAFIMIZDAKİ TAKIMLARIN ÇOK İYİ YATIRIM YAPTIKLARINI GÖRÜYORUZ

 

   1967 Orduspor, 1957 Ünyespor ve Altınordu Belediyespor takımlarının lige çok iyi yatırım yaptıklarını biliyorum. Ulubey Belediyespor olarak bütçemize göre iyi transferler yaptığımızı düşünüyorum. Tanıdığımız oyuncuları görerek, onları tanıyarak aldık. Ben bu gençlerin bu ligde iyi işler yapacağını düşünüyorum. O takımlar çok para harcamış olabilir ama biz bu gençlerle çok şeyler başaracağımızı lig başlayınca göreceğiz.

 

 

75 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın