ÇALIŞMALARIMIZ ÇOK GÜZEL GİDİYOR

Ulubey Belenyurt Mahalle Muhtarı Yılmaz Gürgen,

 

Özellikle mahalle yolları konusunda adından sıkça söz ettiren Belenyurt mahallesi muhtarı Yılmaz Gürgen, yol ve su konularında çalışmaların çok güzel gittiğini söyledi.

 

   15 km lik su hattı çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Gürgen,” OSKİ ile ilgili çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. 15 km lik bir mesafede borular döşeniyor. Bu anlamda yaklaşık 700 metrelik bir mesafemiz kaldı. Ortalama 100 ve 200 tonluk olmak kaydıyla 3 adet su deposu çalışmalarımız devam ediyor. Allah izin verirse bu işi de Ağustos ayı içerisinde bitirmeyi planlıyoruz.

 

  Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa sürdürdüğümüz yol çalışmalarında Belenyurt ile Koşaca bağlantı yolumuzun altyapısı yapıldı. Kuylu bağlantısı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bura ile ilgili olarak bu yaz içerisinde 7 km.lik asfalt dökülecek. Mahalle ara yolları ile ilgili bir sıkıntımız yok. Bahçe yolları ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

 

KÖY MEYDANI YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

 

   Belenyurt mahallemizin üst kısımlarında Görenes diye bir çayırımız var. Ulubey Belediye Başkanımız o alana köy meydanı adı altında spor sahaları yapmayı planlıyor. O alanda sportif faaliyetlerin yanı sıra o alanın piknik alanı olarak yapılması konusunda düşüncelerimiz var. Ayrıca cami yanında bir projem vardı. 500 metre karelik bir alanı daha önce milli eğitimden almıştık. Daha sonra burayı milli eğitim geri aldı. O alan için yeni bir projem vardı ama olmadı.

 

 

14 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın