MUSTAFA KEMAL POYRAZ

2021 HAREKETLİ BİR YIL OLACAĞA BENZİYOR

 

2020 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakalı yaklaşık 40 gün oldu. İnşallah 2020 yılında yaşadığımız acıları 2021 yılında yaşamayız. Yüzyılın salgınının ülkemizde görülüş tarihi 2020 yılının Mart ayı oldu. Bu süreçte binlerce insanımızı kaybettik. Can kayıplarının 50-100 katını bu virüsü çilelerle atlatanlarla karşılaştık. İzmir depremi, seller, fırtınalar bu süreçte yakamızı bırakmadı.

 

   Tüm temennimiz 2020 yılında yaşanan olumsuzlukları tekrar yaşamamak. Bu anlamda özellikle pandemi konusundaki kararlılığımızı sürdürmemiz gerekiyor. Pandemi sürecinde özellikle esnafımız çok yıprandı. Binlerce kepenk kapanmak zorunda kaldı. Ayakta duranlar da güç bela ayakta durmaya çalışıyor. Çiftçiye sorsan çiftçi dert küpü. 1 liraya mal ettiğimiz ürünümüzü 600-700 kuruşa satmaya çalıştıklarını, bir kısmı da ürünlerini kazma kürekle kırıp döküyor.

 

   Ya okullar? Bir elin parmakları kadar kalan köy okulları açılmaya çalışılıyor. Özellikle büyük şehirlerde ilkokula yeni başlayan bir nesil yok olmak üzere. Bu yavruların bir an önce öğretmenleri ile birlikte yüz yüze eğitim yapmaları şart. Kanları cıvıl cıvıl kaynayan, ergenliğe yeni adım atan gençlerimiz bunalım içerisinde kayıp olup gidiyorlar. Bu çocukların açlıklarını bir nebze de olsa gidermeye çalışan kantinler kapalı. Çocuklarımızı okula, okuldan evlerine taşıyan servis araçlarının kontakları kapalı.

 

   Aman aman aman mesafe, maske, temizlik diye nara atanların kongrelerini gördükçe insanın içerisi sızlıyor. Partili bir cumhurbaşkanı” Bu yasağa rağmen salonları doldurduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” diyorsa sözün bittiği yerde olduğumuzu söyleyebilirim. Ülkemizdeki bütün statlarda cumhurbaşkanının boy boy posterleri üzerinde Maske, mesafe ve temizlik sloganlarına rağmen AK Parti kongrelerinin hınca hınç doldurulması sonrasında bu virüsün ülkemizi terk edeceğini kesinlikle düşünmüyorum.

 

   2021 yılı neden hareketli olacak dedim. En yakın seçim bir aksilik olmazsa 2023 yılında yapılacak. Şahsım bu seçimin 2023 e dayanacağını düşünmüyorum. Partili cumhurbaşkanı %1-2 oranında oyu olan partileri dolaşmaya başladığına göre seçimin uzak ara olacağını düşünmüyorum. Kaldı ki seçimin 2023’e uzaması durumunda ülkemizin bu zorluklar karşısında çok yıpranacağını düşünüyorum. Ekonominin ne olduğunu bilen yok. Ülkem insanı en ağır vergileri öderken mali açık her geçen gün büyüyor. Yargı dersen evlere şenlik. Hakimi, savcısı Cumhurbaşkanının ağzından çıkacak kelimeye bakıyor.  Aynı cumhurbaşkanı çıkmış yeni anayasa için start vermiş durumda da insana sormazlar mı mevcut anayasayı uyguluyor musunuz ki yeni anayasayı nasıl uygulayacaksınız? Şahsım 2023 seçimlerinin 2021 yılını geçmeyeceğini düşünüyorum.

 

 

58 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın