EV EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLAYACAK BAYANLARI BEKLİYORUZ

EV EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLAYACAK BAYANLARI BEKLİYORUZ

 

Mikro Kredi ile evlerine ekonomik anlamda katkı sağlayacak olan bayanlara kapılarını açan Mikro kredi uzmanları bayanları bekliyor. Bu konuda açıklamalarda bulunan Mikro kredi şube sorumlusu Zeliha Kuralay, ev hanımlarını şubelerine beklediklerini söyledi. Bu konuda açıklamalarda bulunan Kuralay,  Şubemiz yaklaşık 10 yıldır Ordu ilinde faaliyet gösteriyor. Bu süreç içerisinde yaklaşık 700-800 civarında bayana kredi verdik. An itibarıyla 300 bayan bizden kredi kullanıyor. Ordu merkez ve Ulubey ilçesinde faaliyet gösteriyoruz. Üretim yapan bayanlara kredi veriyoruz. Teminat, kefalet, icra takibi yok gelir getirici faaliyetlerde bulunan bayanlar bizden kredi kullanabiliyor.

 

Bununla ilgili olarak elişi yapabilir, kozmetik ürün alım satımı yapabilir, evde çorap satabilir, çocuk kıyafeti satabilir. Yeter ki bizden aldığı parayı üretim için kullansın. Aldığı para ile kazanç sağlasın. Bizim buradaki amacımız bayanların bizden aldığı parayı sermaye yaparak kazanç sağlaması. Bu sadece bayanlara verilen kredi sistemi. Biz ayrıca bizden kredi alan bayanlara kredi sistemi yapıyoruz. Bireysel olarak onları sigortalıyoruz. Bu konuda sigorta yaptığımız bayanlardan yıllık 8 TL alıyoruz. Bunun haricinde yıllık 12 lira karşılığında konut sigortamız var. Bu anlamda bayanlarımı evlerinin eşyalarını ve hem demirbaşını sigortalıyor.

 

Bunun dışında bayanlara birikim yaptırıyoruz. Bizden almış olduğu 1500 lira karşılığında bize 50 lira ödüyor. Biz bayanlara haftalık en az 1 lira olmak kaydıyla üzerini siz belirleyin diyerek bir kumbara ile tasarrufa yönlendiriyoruz. Mesela bayan bize 50 lira yerine 60 lira getiriyor. Bu paranın 10 lirasını onun kumbarasına atıyoruz. Bu para o bayanın kumbarasında birikiyor. Bu para biriktikten sonra biz o parayı bayan bir yıl sonra veriyoruz. Mikro kredinin başka uygulamaları da var. Bu konuda genel müdürlüğümüz farklı firmalarla anlaşma sağladı. Elektronik, temizlik firmaları, tekstil firmaları gibi. Bu konuda bastırılan broşürler  var. Bayanlar isterlerse bu broşürlerden elde ederek ayakta satış yapabilirler.

 

113 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın