• https://www.facebook.com/orduulubeytv
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05443345252
  • https://twitter.com/OrduUlubeyTv?s=09
  • https://www.instagram.com/orduulubeytv
  • https://www.youtube.com/channel/UC1bzmqdZw5Cl40fzEyf8HXw

GÜÇLÜ BİR KARAKTERE SAHİP OLMAK

Yazarımız Zeliha Karagöl "Güçlü bir karaktere sahip olmayı" kaleme aldı


Yüreği güzel dostlara kocaman sevgilerle merhaba..

 

Bu haftaki yazımda sizlere güçlü bir karaktere sahip olmaktan bahsedeceğim . Güçlü bir karaktere sahip olmayı herkes ister, çünkü incinmeye karşı bir önlem almak, insanın doğasında vardır. Bizleri güçlü olmaktan alıkoyan belirli davranışlar vardır. Bu davranışlarin bazıları nelerdir?

 

Güçlü bir karaktere sahip olmak için, değiştirmemiz gereken bazı kurallar vardır.

 

Yapmak isteyipte yapamadığımız şeylerin sorumluluğunu başka insanlara ya da farklı olaylara yüklemememiz gerekir. Durum ne kadar zor olursa olsun, yaşadığımız her şeyin sorumluluğu bize aittir. Bahaneler üretmek hiçbir yarar getirmediği gibi kendimizi daha da güçsüz hissetmemize sebep olur.

 

Hayatımıza dahil ettiğimiz insanlar konusunda yeterince seçici olmalıyız.
Katlanamadığımız bize hiçbir şey katmayan ve bunlar da yetmezmiş gibi bizi mutsuz eden insanlara çok fazla tahammül ediyoruz bu konuda net olmamız ve kesin kararlar vermemiz gerekir..

 

Korkularımızın bize hayattan alıkoymasina izin vermemeliyiz. Cesaret denen şey hiçbir şeyden korkmamak değildir ,cesaret korku olmasına rağmen bunların üstesinden gidebilmektedir. İnandığımız şeyler konusunda destek görmezsek anında vazgeçmemeliyiz. inandığımız ve başarmak istediğimiz şeyler başkalarına mantıklı gelmek zorunda değildir. Bu yüzden konu ne olursa olsun, inanması gereken tek kişi sizsiniz. Karşılaştığımız zorlukların bizi karanlığa sürüklenmesine ve güçsüz hissetirmesine izin vermemeliyiz.


Hayatta zorluklarla karşılaşan sadece siz değilsiniz ,bu yüzden zorluğun ne olduğundan çok sizin bu duruma karşı aldığımız tavır daha önemlidir. Yalnızlığımızla barışık olamadığımız sürece, güçlü olduğumuzu iddia edemeyiz kendimizle vakit geçirmeye ve kendimizi tanımaya ihtiyacımız var . Yalnızlığımızı dağıtmaya çalıştıkça ,kendimizden uzaklaşıyoruz ve kendimizin farkına varamıyoruz..

 

Değerli dostlar kısaca Güçlü Karakter nasıl olabiliriz bu konuya değindim.
Sizde bir yaşam koçum olsun diyorsanız iletişim numaram 0 535 275 78 52, haftaya farklı bir konu ile tekrar görüşmek üzere

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın