KULÜPLERİMİZ ÇOCUK GİBİ KANDIRILIYOR

Mustafa Kemal Poyraz "Klüplerimiz Çocuk Gibi Kandırılıyor" dedi.


Bugün süper lig dahil 1.lig 2.lig 3.liglerde maçlar oynanıyor mu oynanıyor. Çünkü bu liglerde top koşturan futbolcular kulüplerinde hatırı sayılır rakamlara futbol oynuyorlar mı oynuyorlar. Hatta virüs olmuşlar o kadar da önemli olmadığını gördük.


Futbol federasyonu başkanı bundan 2-3 hafta önce yaptığı açıklamada kulüpler alt yapılarından A takımlarına futbolcu alabilirler. Şartlar ne olursa olsun maçlara çıkmak zorundalar aksi taktirde hükmen 3-0 mağlup sayılacaklar denildi. Anlayacağınız bol paranın döndüğü liglerde mücadelelere ara verilmeyecek.

 

Ya bölgesel amatör liglerle amatör ligler? Çünkü buralarda fazla para akışı olmadığı gibi bu kulüpler sözde futbol federasyonuna yük olan ligler. Aralık başıydı Ocak ortasıydı derken Ocak ortası da gelip çattı. Kulüplerde kan alacak damar yokken bir yazı ile 25 er bin lira katılım payı adı altında futbol federasyonuna yatırıldı. Yüzlerce kulüp transfer çalışmalarını sürdürüyor. Kimi maçlar oynanacak diye harıl harıl antrenman yapıyor. Kimi kulüplerin transfer peşinatları olarak sağdan soldan borç para dilendiklerine şahit oluyoruz.

 

Bal ve amatör liglerin başlayacağı söylense bu kulüplere en az 30-40 günlük bir süre lazım. Hadi diğer kulüpleri gece gündüz hafta ortası hafta sonu idare edip gidiyorsunuz. Bal ve amatör kulüplerimizin çoğunun sahası yok. Olsa da çoğunun ışıklandırması yok. Ülke futbolumuzun başındaki ağa babalar gelin siz bu yalandan vaz geçip kulüplerle acı gerçekleri paylaşın derim. Bu topluma, insanımıza önce can önce sağlık lazım. Bırakalım bir sezonu kendi sağlığımızla ilgilenelim. Aha Aralık sonuydu Ocak ortasıydı diye ne kendinizi ne de kulüplerimizi kandırın. Hafta ortalarına sıkıştırılan diğer ligler dahi zar zor oynatılırken Bal ve amatör liglerde futbol oynayan gençlerimizi kandırmayın.


Uzun yıllar formasını giydim Ulubey takımımız hatırı sayılır oranda transferler yaptı yapmaya da devam ediyorlar. Nihayetinde transfer ettikleri futbolculara peşinat olarak para veriliyor. Bu paralar hangi şartlarda hangi zorluklarla verildiğini biliyor musunuz? Gelin ne kendinizi ne de kulüpleri kandırın. Dediğim gibi ilk önce bizlere can lazım sağlık lazım. Bal ve Amatör liglerimizi bir sezon ertelemekle ülke futbolumuz batmaz bitmez, yok olmaz.

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın