ŞAKİR YILMAZ

ŞAKİR YILMAZ

 

O GÜZEL GÜNLERİ ÖZLEDİM

 

   Ulubey Yeni Dönem Gazetemizin spor köşesindeki bu haftaki konuğu Ulubey ve Ordu futboluna ismini altın harflerle yazdıran Şakir Yılmaz oldu. 1961 yılında Akpınar köyünde doğdum. İlkokulu Akpınar köyünde orta okulu Hamdullah Suphi Tanrıöver orta okulunda liseyi ise Ordu lisesinde okudum. 1978-79 sezonlarında futbola Ulubeyspor’da başladım. Ulubeyspor’da iki sezon futbol oynadıktan sonra takım arkadaşım Namık Poyraz ile birlikte Orduspor kulübüne transfer olduk. O sezon ikinci amatör kümede şampiyon olan takımın futbolcuları olarak Orduspor’a transfer olduk.

 

   A takımla antrenmanlara çıkmaya başladık. Ertesi yıl A takım kadrosunda yer bularak futbol yaşantımı bu vesile ile daha da ilerletmiş oldum. 1981 yılında vatani görevimi yapmak için Manisa’ya gittim. Askerlik dönüşü Orduspor forması altında kaldığım yerden devam ettim. Ertesi yıl bir yıllık Ünyespor maceramız oldu.  Bir sezonluk ayrılıktan sonra tekrar Orduspor’a döndüm. Merzifonspor ve İstanbulspor ile devam eden futbol hayatımı bir bankaya girerek sonlandırdım. Çalıştığım bankadan emekli olduktan sonra emeklilik hayatıma emekli olduğum Çanakkale ilinde sürdürüyorum.

 

EN ÇOK DA ARKADAŞLARIMI ÖZLEDİM

 

   Ulubeyspor’daki  günlerimizi unutmam mümkün değildi. Rahmetli Akif kaymaz kulüp başkanımızdı. Yeri gelir işini gücünü bir kenara bırakır bizlerle ilgilenirdi. Kaptanımız Aydın abi, Namık, Necati, Tuncer, Erol, Gürsel, kalecimiz Aziz, rahmetli Ali Osman Pamuk, yine rahmetli olan Kazım abileri unutmam mümkün değil. Kader mi diyelim adını ne koyarsanız koyun ilçemizden, takım arkadaşlarımdan uzaklarda olmam şahsımı üzüyor. Ama ne yapacaksın hayat şartları bizleri ülkemizin başka bir yerlerine attı. Burada çok mutluyum. Ulubeyspor ve Orduspor’daki o günleri ve takım arkadaşlarımı unutmam mümkün değil. Bu vesile ile hepsine ayrı ayrı selam ediyor. Sizlere de teşekkür ediyorum.

 

 

116 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın