ULUBEY DEVLET HASTANESİ

HASTA KABULÜNE BAŞLADI

 

Ulubey’e yeni yapılan Devlet Hastanesi kısa süre önce hizmete açıldı. Toplam 28 yatak kapasiteli Yeni Ulubey Devlet Hastanesi 6 bin 500 m2 kapalı alan sahip. Hastanede 8 tek kişilik, 10 çift kişilik hasta odası, 2 acil polikliniği, 8 müşahede yatağı, 3 diş ünitesi, 4 normal poliklinik, 1ameliyathane, 1 doğumhane, 3 adet kuvöz, laboratuvar yer alıyor.
Hastanede şimdilik dahiliye, aile hekimi ve diş branşlarında hizmet verilecek.


Hizmete yeni giren yeni Ulubey Devlet Hastenesi için Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, "Ulubey ilçemizin çehresini değiştirecek olan Yeni Devlet Hastanemizin ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.
ilimize yakışır, Ulubey’e yakışır bir hastane oldu. Cumhurbaşkanımız 2018 haziran seçimlerinde Ordu’ya geldiği zaman kendilerine durumu arz etmiştim. Burası O dönemde inşaatı durdurulmuş bir devlet hastanesiydi. Başkanımıza durumu arzımdan bir gün sonra inşaat çalışmaları yeniden başladı ve Allah’a şükür bugün hizmet vermektedir. Gerçekten bu coğrafi bölgenin ihtiyacı olan muazzam bir hastane oldu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sağlık Bakanlarımıza, AK Parti Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'a, Ordu Milletvekillerimize, Valilerimize, Kaymakamlarımıza, hastanemizin ilçemize kazandırılmasında ve bugüne kadarki çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

270 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın