ULUBEYİN KALESİ SAĞLAM ELLERDE

Ulubey Yeni Dönem Gazetemizin bu haftaki konukları arasında Ulubey Belediyespor’un yeni transferlerinden Necati Demirbaş oldu.

   Ulubey Yeni Dönem Gazetemizin bu haftaki konukları arasında Ulubey Belediyespor’un yeni transferlerinden Necati Demirbaş oldu. Lise yıllarında profesyonel olan ve 17 çeşitli kulüplerde kalecilik yapan Necati Demirbaş ile yapmış olduğumuz hoş sohbetimizi siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Ligde (BAL) da mücadele edecek olan Ulubey Belediyespor kalesini güçlendirmeye devam ediyor. Orduspor kalesini de korumuş olan Kaan Kars’ı kadrosuna katan yeşil siyahlılar bu kez yine Orduspor kalesini korumuş olan tecrübeli eldiven Necati Demirbaş’ı da kadrosuna katmayı başardı.

   Babamın mesleği gereği Korgan ilçesinde dünyaya geldim. Eğitim öğretim sürecim Ordu merkezde devam etti. Orta tahsilimi imam hatip lisesinde yaptım. Altınordu’da futbola başladım. Liseyi Ticaret lisesinde okurken lise ikide Gümüşhane Doğanspor’a transfer oldum. Futbolun kendim için ne kadar gerçekçilik olduğunu o zaman anladım. Gümüşhane Doğanspor’un ardından Orduspor süper amatör takımıyla aynı gruptaydık. O dönemlerde bizimle rakip olan teknik direktör Temel Tefil beni çok beğenmişti. Sonrasında Orduspor ile anlaşıp profesyonel imza attım. Sonrasında çeşitli il ve ilçe takımlarında futbol oynadım. Ortalama 17 takımda futbol oynama şansı buldum. Hepsinin bende ayrı ayrı yerleri var. Gittiğim takımlarda özel insanlarla tanıştım.

 

HERKESİN SIRTINI DÖNDÜĞÜNE BİZ ASLA SIRTIMIZI DÖNMÜYORUZ

   Bu kalecilik mesleğinin klişe laflarından bir tanesidir. Ayrıca kalecilik benim için çok özeldir. Bu işe başlarken de birisini idol olarak görmedim. İlkokul çağları akıl bali olmadığımız dönemlerdi. Hiperaktif bir gençliğim oldu. Hala da hiperaktifim. O dönemlerde Ordu Belediyespor’da İsmail Elik ve Taşkın Şahin abilerim benim için çok çok özel birileri oldular. Özellikle İsmail Elik ağabeyimle baba oğul diyebileceğim bir ortamımız oldu. Kaleci olmamda çok büyük emeği vardır.

 

  ULUBEY BELEDİYESPOR’U TERCİH ETMEMDE SONER BAŞKANIN PAYI BÜYÜK OLDU

     Futbolculuk hayatımın tamamına yakını gurbette geçtiği için biraz da memleketimizde kalalım istedik. Ulubey Belediyespor’u tercih etmemde en büyük pay başkanımız Soner Poyraz oldu. Kendisiyle geçmişte de görüştüğüm bir ağabeyimdi. Ulubey Belediyespor’un Bal ligine çıkmasının ardından bana teklif geldi. Gelen teklifi tereddütsüz kabul ettim. Bu süreçte başka kulüplerden de teklif gelmesine rağmen Ulubey Belediyespor’u tercih ettim. Eşim Almanca öğretmeni, gelecek planlaması neticesinde Ordu’da kalmayı düşündüğümüz için tercih yaptım.

 

KAAN GİBİ BİR KARDEŞİMLE REKABET EDECEK OLMAM BENİ MUTLU EDİYOR

    Kaan Kars’la aynı takımda mücadele edecek olmamız beni daha fazla memnun etti. Orduspor altyapısında olduğu dönemlerde kendisiyle tanışıyorduk. Kaan Kars’la aynı takımda futbol oynamak benim için avantaja dönüşecektir. Bizim aynı takımın başarısı için mücadele edecek olmamız Ulubey Belediyespor açısından büyük şans olacaktır. Kaan gibi bir kardeşimle rekabet edecek olmam açıkçası beni fazlasıyla mutlu ediyor.

 

SPOR BAKANIMIZIN AÇIKLAMASINI 4 GÖZLE BEKLİYORUZ

   Yılan hikayesine dönen Bölgesel Amatör Ligin oynanıp oynanmayacak olması benim gibi binlerce futbolcuyu yakından ilgilendiriyor. Bu konu ile ilgili olarak spor bakanımızın yapacağı açıklamayı dört gözle bekleyen binlerce kişiden birisiyim. Ligin oynanmasını isteyen en fazla kişilerden bir tanesiyim. Çünkü bu iş bir sektör. Bu işten ekmek yiyen binlerce kişi var. Bunu sadece futbolcu olarak değerlendirmemek lazım. A dan Z ye bu işten ekmek yiyen binlerce kişi var. Artık normalleşmeye geçtik.

 

TÜRKİYE’DE GERÇEKTEN ÇOK İYİ KALECİ ANTRENÖRLERİ VAR

   Geçmişe dönüp baktığımızda özellikle süper ligde mücadele eden takımlarımızın çoğunun kalecileri yabancılardan oluşuyordu. Bugüne baktığımız zaman başta büyük takımların kalelerini yerli kalecilerin koruduğunu görüyoruz. Buna neden olarak da ülkemizde kaliteli kaleci antrenörlerinin olduğunu görüyoruz. Bu anlamda daha profesyonel işlerin yapıldığını görüyoruz. Altyapılara daha fazla önem veriliyor. Açıkçası bu işe mecbur kalınıldı. Yabancı anlamında bir futbolcunun ortalama değeri 3-4 milyon dolar. Bunu TL bazına vurduğunuz zaman karşınıza korkunç rakamlar çıkıyor. Bunlar göz önünde bulundurularak son dönemlerde sadece kaleci anlamında değil diğer mevkilerde de altyapılara daha fazla değer verildiğini görüyoruz.

 

SES GETİREN BİR ULUBEY BELEDİYESPOR OLACAK

   Açıkçası aramızda şampiyonluk diye bir şey geçmedi. Sezona büyük paralar harcayan takımında hiç para harcamayan takımın da hedefi şampiyonluktur. Kimse oraya gazozuna maç yapmak için çıkmaz. Grupta sürpriz takım olacağımızı düşünüyorum. Yapmış olduğumuz mütevazi transferlere rağmen bu ligi bilen futbolculardan kurulu. Antrenörümüz olsun, oyuncu grubumuz olsun bu işi başaracak güçte olan oyuncu gruplarımız da var. Ulubey Belediyespor’un bu ligde ses getireceğine inanıyorum. Bu takımın kuruluşunda büyük emekleri olan İsa Türkcan başkanın da hakkını vermek lazım. Ulubey Belediyespor’un buralara gelmesi anlamında yıllarca süren çabalarını göz ardı edemeyiz. Ulubey Ordunun şirin ve de gelişmeye müsait bir ilçesi. Tesisleşme ve saha anlamında en büyük pay kendisine aittir. Buradan sizin aracılığınız ile kendisine teşekkür etmek istiyorum.

 

TÜRKİYE GÜNDEMİNİ TETİKLEYECEK BİR KADROYA SAHİBİZ

    Bu sezonun seyircili olacağını düşünmüyorum ama son dönemlerde de olsa seyircili oynanacağını düşünüyorum. Ulubey Belediyespor tarihinde ilk kez BAL ligine çıkan bir takım. Futbolcu ile taraftarın yan yana olmasını beklerim. Ulubey Belediyespor taraftarının çok büyük beklentiler içerisinde olmasını beklemiyorum. Bunun yanı sıra çok küçük beklentiler içerisinde de olmasınlar. Şuna emin olun Ulubey Belediyespor bu sezon Türkiye gündemini tetikleyecek bir kadroya sahip. Son olarak Ulubey Belediyespor taraftarı bize güvensin. Bizler elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceğimizi bilmelerini isterim.

 

 

   

17 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın